Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
E-toll

LeasePlan - Start Electric w praktyce

LeasePlan Polska w ramach światowego programu Start Electric wprowadza nowoczesne rozwiązanie LeasePlan All-In. Celem projektu jest wsparcie klientów w transformacji floty ze spalinowej na elektryczną. LeasePlan All -In daje klientom możliwość skorzystania z usług LeasePlan poprzez testowanie pojazdów elektrycznych i przekonanie się o ich funkcjonalności oraz komforcie użytkowania.

 

 

Tyle w teorii, a jak wygląda praktyka? Otóż w praktyce w ramach programu kolejny, w pełni elektryczny model Hyundai Ioniq5 trafił do  innowacyjnej firmy biofarmaceutycznej AstraZeneca. Wcześniej flotę Spółki zasiliły trzy elektryczne modele Hyundai Kona.

„To wspólny krok w stronę elektromobilności, który wykonujemy wraz z naszym klientem, firmą Astra Zeneca – mówi Piotr Wróbel Dyrektor Handlowy LeasePlan Polska i dodaje – Cieszymy się, że nasz klient, który ufał nam jeżeli chodzi o finansowanie samochodów z tradycyjnymi napędami, przełożył to zaufanie na auta elektryczne. Tak naprawdę wspólnie będziemy się uczyć tego rynku, ale także w dużej mierze go kreować, korzystając z naszego bogatego doświadczenia z samochodami elektrycznymi na innych rynkach. W ramach naszej usługi oferujemy także wsparcie z zakresu systemów ładowania czy rozliczania energii elektrycznej. Z solidnym i godnym zaufania partnerem, jakim jesteśmy dla firmy Astra Zeneca, przejście z floty spalinowej na elektryczną jest tylko kwestią czasu.”

 

 

„We współpracy z LeasePlan zmieniamy naszą flotę samochodową na bardziej przyjazną dla środowiska naturalnego. AstraZeneca posiada obecnie jedną z najnowocześniejszych flot w kraju. Nie korzystamy już praktycznie z innych pojazdów niż hybrydowe i PHEV, a obecnie rozpoczęliśmy wymiany na BEV. Rezygnacja z aut spalinowych na rzecz pojazdów zasilanych energią elektryczną jest częścią programu Ambition Zero Carbon, w którym AstraZeneca zobowiązała się do zerowej emisji dwutlenku węgla do 2025 roku. Jesteśmy przekonani, że dzięki współpracy w naszymi kluczowymi partnerami w Polsce, uda nam się wpłynąć na rynek elektromobilności, co pozwoli na osiągnięcie naszego celu jeszcze szybciej, z zyskiem dla środowiska, w którym żyjemy.”  – podkreśla Michał Janik, Site Senior Director w AstraZeneca w Polsce.

Odebrany Hyundai Ioniq5 to innowacyjny samochód, który wyglądem przypomina pojazd koncepcyjny. Nie emituje szkodliwych substancji, jednocześnie oferując szybsze ładowanie, zwiększone zasięgi i lepsze prowadzenie. Jeżeli tak ma wyglądać przyszłość motoryzacji, to mówimy jej zdecydowane tak!

Przeczytaj również
Popularne