Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
E-toll

Granty dla organizacji pozarządowych na cele społeczne - od BP

Naczynia z witek brzozowych znalezionych podczas czyszczenia lasu? A może stare okna z rozbiórki domu jako ramy kreatywnych obrazów? Czym zaskoczą nas biorące udział w  konkursie 30 grantów na 30 - lecie bp organizacje pozarządowe?

Z okazji 30 - lecia obecności bp na polskim rynku firma ufunduje 30 grantów dla małych organizacji pozarządowych na cele społeczne powiązane z ekologią. Organizatorem konkursu jest Fundacja MiLA, która od lat działa na rzecz rozwoju lokalnego i współpracy z partnerami w regionach całej Polski.

Zaproszenie do działań „w trosce o przyszłość i zrównoważony rozwój społeczności lokalnych w obszarze: woda, energia, recycling”, dla każdej społeczności oznacza coś innego. Życie lokalne pisze zawsze najciekawsze scenariusze projektów i inicjatyw. Potrzeby i kreatywność ludzi w danym miejscu, potrafią zaskakiwać i to bardzo. Naczynia i ozdoby z witek brzozowych pochodzących z czyszczenia lasu przez leśników…, śliczne choinki świąteczne z papierowej wikliny, powstałej ze stosu ulotek reklamowych i starych gazet…, niepowtarzalna biżuteria z odpadów…, stare okna z rozbiórki domu jako ramy kreatywnych obrazów…, zdezelowane drzwi jako wystrój łąki nad Pilicą, na której świadczona jest usługa gastronomiczna „stolik z widokiem”…, oczyszczalnia ścieków dzięki dziecięcym obserwacjom organizmów żyjących w wodzie i w trawie pod kierunkiem botanika… – to tylko przykłady dotychczasowych zaskakujących projektów.

Do konkursu zapraszamy wszystkie te organizacje, które chcą w swoich społecznościach wprowadzić innowacyjne zmiany. Na pomysły czekamy do 10 października 2021 r. Kryteria wyboru zwycięskich projektów to przede wszystkim realizacja celów konkursu w zakresie wsparcia lokalnych społeczności w podejmowaniu realnych i trwałych inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju w obszarze woda, energia, recycling. Istotne jest, aby projekty startujące w konkursie odpowiadały na konkretne wyzwania, z którymi mierzy się lokalna społeczność.

Całość informacji o konkursie dostępna jest na stronie http://www.mila.org.pl/konkurs.

 

Pomaganie mamy w DNA firmy. Pomagamy od początku funkcjonowania firmy w Polsce.

Dziś z dumą przekazuję informację, że na 30 - lecie postanowiliśmy ufundować 30 grantów dla małych organizacji w całym kraju na projekty społeczne powiązane z ekologią poprawiające jakość życia w społecznościach lokalnych. To specjalny prezent od nas, ale i dla nas, bo my jako firma jesteśmy częścią tych społeczności, a nowa strategia bp to też nowe spojrzenie na przyszłość ludzi i planety. - Bogdan Kucharski, prezes bp w Polsce.

Firma bp na całym świecie, w tym i w Polsce, angażuje się w rozwiązywanie lokalnych, społecznych problemów. Robi to poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie budowania narzędzi pomocy wraz z wybranymi organizacjami społecznymi, promocję mądrego pomagania, a także wspieranie swoich pracowników i wskazanych przez nich problemów. Stara się jak najlepiej łączyć możliwości, jakimi dysponuje, z naturą skłonną do pomocy i realnymi potrzebami. Przez te lata otrzymała wiele nagród i wyróżnień, w tym 3 statuetki Dobroczyńcy Roku. Największym sukcesem tych inicjatyw jest gen pomagania, który udało się aktywować u wielu osób. Zarówno u partnerów biznesowych i społecznych, jak również klientów codziennie tankujących samochody na stacjach bp.

Małe inicjatywy zmieniają na lepsze lokalną rzeczywistość. Często są początkiem większych

przedsięwzięć, a kwestie środowiska są istotne nie tylko dla nas dziś, ale też dla przyszłych pokoleń. Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych (MiLA), zgodnie ze swoją misją, wspiera aktywnych i pełnych pasji ludzi, którzy kreują pozytywną zmianę w swoim otoczeniu w różnych dziedzinach życia i może obserwować efekty oddolnych działań. Sami w ubiegłym roku obchodziliśmy dziesięciolecie naszej działalności i jesteśmy tym bardziej dumni, że bp Polska obdarzyło nas zaufaniem i możemy w ten niebanalny sposób świętować 30 lat bp
w Polsce. -
Barbara Kazior, Prezes Zarządu Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych.

 

BP

Przeczytaj również
Popularne