Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
UTA

Flota bardziej eko, dzięki IVECO

Firma HOLLYWOOD S.A. poszerzyła swoją flotę o kolejne 13 pojazdów dostawczych IVECO DAILY Natural Power. Uroczyste przekazanie pierwszych pojazdów odbyło się w siedzibie dealera IVECO TNC w Gdańsku przy udziale przedstawicieli IVECO Poland oraz firmy finansującej Hitachi Capital.

IVECO_przekazanie_2Autoryzowany dealer IVECO TNC z Gdańska wraz z Hitachi Capital Polska przekazali zamówione przez firmę HOLLYWOOD S.A. 13 pojazdów DAILY Natural Power napędzanych gazem ziemnym (CNG). Uroczyste przekazanie odbyło się w dniu 19 października 2018 roku w siedzibie dealera.

Dostarczone pojazdy zasilą flotę klienta oferującego najwyższej jakości produkty i usług w branży pralniczej. IVECO Daily Natural Power zasilane gazem ziemnym z zabudową kontenerową i windą. Klient zdecydował się zakupić pojazdy korzystając z oferty firmy finansującej Hitachi Capital. Hitachi Capital Polska zapewnia swoim Klientom rozwiązania flotowe, dbając o bezpieczeństwo, mobilność i satysfakcję użytkowników firmowych flot. W celu zapewnienia sprawnej realizacji ich podstawowych zadań biznesowych skupia się na znalezieniu najlepszego rozwiązania. Najważniejsze jest zadowolenie Klienta, dlatego HCPL dostosowuje się do jego sytuacji, stosowanych praktyk i preferencji, oferując takie rozwiązania jak np. wynajem długoterminowy (pojazdy dostawcze i ciężarowe), leasing finansowy i operacyjny, zarządzanie flotą Klienta (administracja), optymalizacją likwidacji szkód komunikacyjnych.

Podczas uroczystości obecni byli przedstawiciele stron: Grzegorz Kunda - Prezes Zarządu spółki HOLLYWOOD S.A., Daniel Gahlun – Członek Zarządu, Dyrektor ds. Produkcji w HTS Balitica, Bogdan Lorenc – Dyrektor ds. Technicznych HOLLYWOOD S.A. oraz Maciej Szews - Szef Sprzedaży IVECO TNC, Michał Fersten - Szef Business Line Light w IVECO Poland oraz Prezes firmy Hitachi Capital Pan Eric Van Vliet. Spotkanie było doskonałą okazją aby zaakcentować fakt, że firma HOLLYWOOD po raz kolejny zdecydowała się na wybór pojazdów marki IVECO napędzanych gazem ziemnym.

 

IVECO_przekazanie_1IVECO DAILY Natural Power – to linia produktowa IVECO zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju, oferująca możliwości dostaw w obszarach miejskich, oraz najnowszy przedstawiciel uznanej rodziny Daily, która w tym roku obchodzi swoje 40 lecie. Pojazd ten oferuje solidność, wydajność i niezawodność, z których słynie Daily, a przy tym wyższy komfort i niższe zużycie paliwa. Charakteryzuje się także bardzo niską emisją zanieczyszczeń i CO2 oraz najlepszymi w swojej klasie właściwościami jezdnymi.

W Daily Natural Power firma IVECO wykorzystała ponad 20 letnie doświadczenie marki w zakresie pionierskich technologii opartych na gazie ziemnym. Samochód jest wyposażony w silnik F1C o pojemności 3 litrów i mocy 136 KM, rozwijający najwyższy w tej klasie moment obrotowy 350 Nm. Jako silnik przeznaczony specjalnie do samochodów dostawczych jest wytrzymalszy i lepiej przystosowany do specyfiki eksploatacji w porównaniu z silnikami zasilanymi CNG zapożyczonymi z samochodów osobowych.

Parametry ekologiczne Daily Hi-Matic Natural Power są równie imponujące: silnik jest zgodny z normami Euro 6/D dzięki emisji cząstek stałych i NOx niższej o odpowiednio 76% i 12% w porównaniu z silnikiem Diesla IVECO Euro VI o pojemności 3 litrów, który i tak należy uznać za wyjątkowo przyjazny dla środowiska. W rzeczywistych warunkach jazdy w cyklu miejskim emisja CO2 z silnika CNG jest o 3% niższa w stosunku do wartości typowych dla analogicznej jednostki wysokoprężnej. W przypadku zastosowania biogazu redukcja emisji CO2 z silnika CNG może sięgać 95%, co oznacza bilans bliski zeru.

Grupa Kapitałowa Hollywood zatrudnia ponad 900 osób, transport to bardzo istotny element działalności każdej ze spółek Grupy Hollywood, dlatego jej flota składa się z ponad 130 samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t. oraz kilkunastu pojazdów powyżej 3,5 t. Obecnie około 80 proc. floty dostawczej Grupy Hollywood to auta napędzane gazem ziemnym.

 

IVECO / PD

Przeczytaj również
Popularne