Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
UTA

Elektryczne Zoe dostępne w carsharingu w Warszawie

Od 10 września br. Renault wprowadza model Zoe do usługi Traficara w Warszawie. Do 25 września br. klienci Traficara w Warszawie będą mieli możliwość wynajmu tego samochodu.

Użytkownikom może się spodobać nie tylko dynamika jazdy i cisza, gdyż silnik elektryczny nie emituje dźwięku, ale też możliwość korzystania z buspasów. Od sierpnia 2018 r. do lutego 2019 r. flota dziewięciu samochodów Renault Zoe jest udostępniana w systemie wynajmu Traficar w kolejnych miastach w Polsce. Roadshow Zoe rozpoczął się w Krakowie, następnie do lutego 2019 r. będzie kontynuowany w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu i na Śląsku. W ciągu 19 dni trwania akcji Roadshow Zoe w Krakowie elektryczne ZOE zostało wynajęte 1511 razy. Dla większości użytkowników była to pierwsza okazja do przetestowania samochodu elektrycznego.

W ramach Roadshow Zoe, Zoe trafia do usługi Traficar na dotychczasowych zasadach wynajmu. W każdym z miast usługa działa w otwartym modelu parkowania (free-floating), co oznacza, że samochód można wypożyczyć i pozostawić w dowolnym miejscu w ramach strefy, która jest widoczna na mapie w aplikacji. Opłaty za parkowanie w miejskiej strefie są już wliczone w cenę usługi. Dodatkową przestrzeń parkingową stanowią stacje paliwowe partnera Traficara – PKN ORLEN. Zasięg do 300 km umożliwia komfortowe i bezstresowe korzystanie z auta. Aby wypożyczyć auto, wystarczy pobrać specjalną aplikację i zarejestrować się w systemie Traficar. Ceny za korzystanie z usługi są takie same jak we wszystkich pozostałych miastach, gdzie jest ona dostępna. Każdy przejechany kilometr kosztuje 0,80 zł, minuta jazdy – 0,50 zł, a minuta postoju – 0,10 zł.

A jak jeździ Zoe? Możecie przeczytać w naszym teście:

http://fleet.com.pl/fleet/mototesty/testy-samochodowe/poza-zasiegiem/

Renault / PD

Przeczytaj również
Popularne