Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Fleet Derby TOP

Elektryczna Kona przyjedzie z Czech

hyundai kona electric factory

Hyundai ogłosił rozpoczęcie produkcji modelu Kona Electric w czeskiej fabryce. Produkcja rozpocznie się na początku marca 2020 r. Z gamy modelu Kona tylko bezszelestny wariant będzie powstawał za naszą południową granicą.

Fabryka HMMC znajdująca się w miejscowości Nošovice w Czechach, jest jednym z największych i najnowocześniejszych zakładów produkcji samochodów w Europie. Czeska fabryka planuje produkować 30 000 sztuk modelu Kona Electric rocznie. Łączna produkcja w fabrykach Hyundai w Nošovicach w Czechach oraz w Ulsan w Korei, zwiększy ponad trzykrotnie dostępność modelu Kona Electric dla klientów w Europie. Zwiększona produkcja samochodów Kona Electric prowadzić będzie do znacznego skrócenia czasu oczekiwania na dostawę samochodu.

Hyundai wprowadzi również możliwość śledzenia przez klientów szacowanego czasu przybycia ich samochodu Kona Electric do salonu. Po złożeniu zamówienia, narzędzie pozwala klientom śledzić status produkcji oraz planowaną dostawę samochodu za pośrednictwem dealera. Również baterie do modelu Kona Electric będą pochodziły z Europy. Gwarantuje to stabilne dostawy oraz stałą dostępność baterii w procesie produkcji modelu Kona Electric.

Przygotowania czeskiej fabryki do produkcji Hyundaia Kona Electric trwały od ostatnich kilku miesięcy. Wymagało to wprowadzenia dużych zmian w łańcuchu produkcyjnym, zwłaszcza w tłoczni i spawalni. Hyundai Kona Electric to pierwszy samochód z dachem w kolorze różnym od lakieru nadwozia, który produkowany jest w fabryce HMMC, dlatego lakiernia musiała przejść gruntowne zmiany i całkowicie zmienić proces lakierowania. Kona Electric działa również na tej samej linii produkcyjnej co modele i30 i Tucson, dlatego linia finalnego montażu musiała zostać odpowiednio wyposażona, a pracownicy musieli przejść dodatkowe szkolenia.

Specjalnie dla samochodów elektrycznych wprowadzono nowe etapy produkcji obejmujące magazynowanie i instalację baterii wysokiego napięcia. Wybudowano nowy magazyn do przechowywania baterii z oddzielnym łańcuchem dostaw. Zakład jest silnie zautomatyzowany, co oznacza, że zestawy baterii dostarczane są na nowo powstałą linię montażową przez roboty.
Download

W 2020 roku Hyundai dostarczy dla klientów z Europy w sumie około 80 000 samochodów o całkowicie elektrycznym napędzie. Będą to modele Kona Electric, IONIQ Electric i elektryczny SUV z wodorowymi ogniwami paliwowymi NEXO. Hyundai oczekuje, że dzięki tak szerokiej, elektromobilnej gamie modelowej, w 2020 roku stanie się największym dostawcą bezemisyjnych samochodów w Europie.

 

PD / Hyundai

Przeczytaj również
Popularne