Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Ekologiczna Volta

Volta Zero to pierwszy na świecie specjalnie zbudowany w pełni elektryczny 16-tonowy pojazd użytkowy stworzony specjalnie do miejskiej dystrybucji towarów. Volta Zero została zaprojektowana jako najbezpieczniejszy pojazd użytkowy, chroniący niechronionych użytkowników dróg i mający znaczący wkład w przyszłą wizję miast o zerowej emisji na całym świecie.

Firma obecnie przyjmuje zamówienia w przedsprzedaży na model Volta Zero,. Termin dostawy to  2023 rok. Firma własnie pozyskała 230 milionów euro, z emisji paklietu C akcji. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, pozwoli to zfinansować prace inżynieryjne i podjąć projekty biznesowe, aby pierwsze samochody trafiły do klientów. 

Ciekawą opcja zaproponowaną przez firmę jest projekt: Ciężarówka jako usługa (Truck as a Service). Projekt zakłada pomoc w migracji floty użytkowej ze spalinowej na elektryczną. W cenie miesięcznej opłaty klienci mają dostęp do pojazdu, do infrakstuktury, szkoleń oraz mają zapewnioną obśługe serwisową.

Firma ma ambitne plany. w 2023 roku zamierza wyprodukować 5 tys. pojazdów, rok później 14 tys, a w 2025 roku aż 27 tysięcy. Firma ma zamiar sprzedawać swoje modele (w czterech wariantach, od 7,5, przez 12, 16 i 18 ton) zarówno w Europie jak i w Stanach Zjednoczonych. Lider logistyki, firma DB Schencer zamówiła aż 1500 egzemplarzy, głównie pod transport ostatniej mili. Łącznie firma ma zebranych zamówień na ponad 5 tysięcy egzemplarzy.

 

Przeczytaj również
Popularne