Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Lotos 2021

DHL Express zamówił od Fiata 100 elektrycznych samochodów

A to dopiero początek. DHL Express planuje powiększyć dostawczą flotę w całej Europie o ponad 14 000 pojazdów elektrycznych. To kolejny krok do osiągnięcia zerowej emisji CO2 do 2050 roku. Jednym z działań, do osiągnięcia celu jest elektryfikacja 60% pojazdów do 2030 roku.

Maksymalny zasięg E-Ducato to ponad 200 km. Samochód przeszedł testy w różnych warunkach jazdy, takich jak bardzo niskie temperatury, ekstremalne nachylenia i duże odległości. Wszystko po to, aby mieć pewność, że sprawdzi się w sytuacjach z jakimi na co dzień mierzą się kurierzy DHL Express, a przesyłki dotrą do klientów terminowo. „(…) do 2030 roku grupa DPDHL zainwestuje łącznie 7 miliardów euro w ekologiczne rozwiązania – mówi Tomasz Buraś, prezes zarządu DHL Express Polska

DHL Express łączy klientów w ponad 220 krajach. Na terenie Europy posiada około 500 elektrycznych furgonetek, wykorzystywanych głównie w miastach, oraz 14 000 innych pojazdów. Ze względu na duże zapotrzebowanie klientów na międzynarodowe dostawy ekspresowe, firma spodziewa się, że jej europejska flota ostatniej mili do 2030 roku wzrośnie do około 20 000 samochodów dostawczych. Natomiast do końca bieżącej dekady 60% floty będzie napędzanych energią elektryczną.

Oprócz wymiany pojazdów, niezbędne jest też stworzenie infrastruktury. Dotyczy to między innymi sieci umożliwiającej ładowanie pojazdów, która obejmie jak największy obszar. Aby było to możliwe DHL Express, we współpracy z kilkoma wyspecjalizowanymi firmami, pracuje nad planem znacznego zwiększenia liczby punktów ładowania w Europie. Dodatkowo Grupa inwestuje też w prace nad alternatywnymi paliwami lotniczymi czy też rozwija neutralne dla klimatu budynki.

 

 

DHL

Przeczytaj również
Popularne