Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Audi e-tron już liderem, w swoim segmencie

Audi e-tron jest światowym liderem sprzedaży w swoim segmencie pojazdów.  W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na świecie 17 641 sztuk modelu e-tron. To wzrost o 86,8 procent w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, a musimy mieć tu na uwadze trudną w tym czasie sytuację rynkową spowodowaną pandemią koronawirusa.

Audi e-tron cieszy się ogromnym wzięciem zwłaszcza na rynku skandynawskim. W Norwegii, która jest światowym liderem w zakresie mobilności elektrycznej, był to najlepiej sprzedający się model samochodu osobowego w pierwszej połowie roku. Stanowił 92 procent wolumenu modeli Audi dostarczanych do Norwegii. Tak samo do Islandii (93%), Szwecji (12%) i Izraela (14%). W USA e-tron odnotował wzrost sprzedaży o ponad 50 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.

Klienci ośmieleni są m.in. przyzwoitym zasięgiem Audi e-tron Sportback 55, który zwynosi 446 km lub Audi e-tron 55 o zasięgu 436 km (wg. testów cyklu WLTP). Szybkość ładowania jest kolejnym benefitem, z którego korzystają użytkownicy Audi e-tron. Przez większą część procesu ładowania, model ten może być ładowany z mocą nawet 150 kW. By naładować samochód do osiągnięcia zasięgu ok. 110 km, klient w idealnych okolicznościach spędzi przy stacji ładowania niecałe 10 minut. Audi e-tron 55, 80 procent naładowania baterii osiąga już po 30 minutach.

W codziennym użytkowaniu modelu Audi e-tron, ogromnie przydaje się usługa e-tron Charging Service. Dzięki niej użytkownik pojazdu, dysponując tylko jedną kartą, ma dostęp do ok. 155 tysięcy publicznych punktów ładowania w 25 państwach. Gdy wyjeżdża zagranicę może naładować baterie swego samochodu po lokalnych stawkach, bez żadnych opłat dodatkowych. Aplikacja myAudi oraz system nawigacji Audi sprawiają, że operacje ładowania są niezwykle łatwe. Oprócz planowania trasy i oznaczania na niej punktów ładowania, systemy te informują kierowcę o tym, czy wybrany terminal ładujący jest w danej chwili dostępny.

Wejście na rynek Audi e-tron oznacza początek szerokiej ofensywy elektrycznej marki. Do roku 2025 koncern z Ingolstadt zaproponuje swym klientom ok. 20 nowych, w pełni elektrycznie napędzanych modeli. W kwietniu tego roku do rodziny e-tron dołączyła wersja e-tron Sportback, a niedawno zaprezentowano wersje „S” e-tron i e-tron Sportback – sportowe wcielenie samochodów tej serii modelowej.

 

PD / Audi

Przeczytaj również
Popularne