Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

E-Transit Custom pokazany

Ford zaprezentował pierwsze zdjęcia modelu E-Transit Custom. Pojazd ten wybrana grupa dziennikarzy, w tym magazyn Fleet, mogła obejrzeć już w ubiegły piątek w Barcelonie.

E-Transit Custom jest kolejną elektryczną nowością po modelu E-Transit, którego produkcja rozpoczęła się w marcu tego roku. Jest też pierwszym z czterech kolejnych elektrycznych pojazdów użytkowych, które Ford Pro wprowadzi do 2024 roku.

E-Transit Custom zapewnia zasięg do 380 kilometrów, szybkie ładowanie prądem stałym oraz możliwość holowania przyczepy. Ponadto nowy samochód dostawczy Forda pozwoli zwiększyć produktywność firm, wykorzystując zaawansowaną łączność, a tym samym umożliwiając stałą komunikację i kontrolę.   

Ciekawostką zastosowaną w pojeździe jest system ProPower Onboard, który umożliwia zasilanie energią elektryczną narzędzi, oświetlenia i innych urządzeń, wszędzie, gdzie znajduje się samochód. 

W tym roku Ford ogłosił, że do roku 2024 do vana E-Transit o ładowności 2 ton dołączą cztery nowe, w pełni elektryczne pojazdy, które wejdą w skład kultowej rodziny Transita, w tym furgony Transit Custom i Transit Courier oraz samochody osobowe Tourneo Custom i Tourneo Courier.

E-Transit Custom wejdzie do produkcji w drugiej połowie 2023 roku. Producent zapowiedział poszerzenie gamy wersji nadwoziowych w stosunku do Customa poprzedniej generacji. Wszystkie warianty Transita Custom będą produkowane przez Ford Otosan – spółkę joint venture Forda w Turcji - w zakładzie w Kocaeli, gdzie produkowany jest europejski Transit, będący owocem zapowiadanych wcześniej inwestycji w zakładach w Kocaeli o wartości 2 miliardów euro. Firmy Ford, SK On Co., Ltd. i Koç Holding podpisały niedawno protokół ustaleń w sprawie wiodącej w branży spółki joint venture, której celem jest stworzenie jednego z największych w Europie zakładów produkujących akumulatory do pojazdów użytkowych, z planowanym rozpoczęciem produkcji w połowie bieżącej dekady i osiągnięciem rocznej wydajności pozwalającej na wyprodukowanie akumulatorów o łącznej pojemności od 30 do 45 gigawatogodzin.

Dalsze szczegóły nt. modelu Trasnsit Custom zostaną ogłoszone we wrześniu br.

 

PD / Ford

Przeczytaj również
Popularne