Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

AUTO1.com sprzedało 150 350 pojazdów w drugim kwartale

AUTO1.com, platforma hurtowej sprzedaży  samochodów używanych, podsumowuje udany drugi kwartał tego roku i ogłasza wzrost o 12 % do poziomu 150 350  sprzedanych pojazdów (1 kw. 2022: 122 722).

AUTO1.com jest największą w Europie platformą sprzedaży hurtowej samochodów używanych. Ponad 60 tys. dealerów w przeszło 30 krajach wykorzystuje technologie i usługi AUTO1.com do digitalizacji swojej działalności związanej z samochodami używanymi. Kupujący mają dostęp do ponad 30 tys. samochodów używanych różnych marek.

Przez całą pierwszą połowę tego roku AUTO1.com koncentrowało swoje inwestycje na optymalizacji procesu sprzedażowego. Cały proces zakupu od partnerów remarketingowych, takich jak dealerzy lub firmy leasingowe, został zdigitalizowany. Sprzedawcy B2B mogą zatem przesyłać swoje faktury za pośrednictwem pulpitu nawigacyjnego AUTO1.com Remarketing, co zapewnia uzyskanie szybkiej zapłaty  za sprzedane samochody.

Oprócz tego AUTO1.com zwiększa przejrzystość swoich procesów poprzez dodanie statusu płatności na żywo dla każdego sprzedanego do firmy samochodu. W drugim kwartale 2022 roku zakończono prace nad kolejnymi ulepszeniami aplikacji EVA. Dealerzy w Europie mogą na przykład teraz zapytać o dane samochodu nie tylko w oparciu o numer identyfikacyjny pojazdu, ale także podając numer tablicy rejestracyjnej. W obu procesach wymagane informacje zostają automatycznie przesłane do aplikacji EVA. Ta aktualizacja ułatwia proces oceny i jeszcze bardziej przyspiesza sprzedaż.  Dodatkowo, sprzedawcy mogą teraz poprosić o ocenę mobilnych rzeczoznawców za pomocą zaledwie kilku kliknięć  w aplikacji. Mobilni rzeczoznawcy AUTO1.com mogą zweryfikować dowolną liczbę samochodów i są szczególnie przydatni dla dealerów, którzy muszą obsługiwać większe ilości pojazdów.

,,Pomimo trudnej sytuacji na rynku, pierwsze dwa kwartały 2022 roku wykazały silny wzrost rok do roku dla AUTO1.com. Wsparliśmy ponad 60 000 profesjonalistów zajmujących się handlem samochodami w budowaniu ich firm. Dzięki naszemu szerokiemu, ogólnoeuropejskiemu zasięgowi obejmującemu ponad 30 krajów, wzbogaconemu o  naszą unikalną platformę technologiczną, oferujemy największą w Europie pulę samochodów używanych i pozostajemy wiodącą platformą e-commerce dla profesjonalnego handlu samochodami używanymi. W nadchodzących miesiącach pozostaniemy skupieni na naszej misji i nadal będziemy ciężko pracować na sukces naszych klientów."- mówi Piotr Baranowicz, Vice President w AUTO1.com na Europę Środkowo-Wschodnią.

 

Kluczowe liczby

 

1 kw. 2021

1 kw. 2022

1 kw. wzrost rok do roku

2 kw. 2021

2 kw. 2022

2 kw. wzrost rok do roku

Sprzedane pojazdy (#)

122 722

155 052

26,3%

134 300

150 350

+12,0%

Mogą wystąpić różnice wynikające z zaokrągleń

 

AUTO1.com

Przeczytaj również
Popularne