Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Arval Service Lease Polska Sp. z o.o. wspiera rozwój elektromobilności w sektorze publicznym

Firmy z branży CFM coraz chętniej angażują się w rozwijanie ekologicznych flot, należących do instytucji publicznych. W ostatnich miesiącach podwójny sukces na tym polu odniosła firma Arval Service Lease Polska Sp. z o.o., która wygrała dwa przetargi na dostarczenie samochodów elektrycznych dla spółek Skarbu Państwa.

Arval Service Lease Polska Sp. z o.o. dostarczy samochody elektryczne dla Poczty Polskiej oraz do instytucji miejskich w Krakowie działających w ramach Krakowskiego Holdingu Komunalnego. Oba wygrane przetargi to pierwsze tak duże zamówienia na auta z napędem elektrycznym w polskim sektorze publicznym.

47 elektryków dla Krakowa

Kraków – drugie największe miasto w Polsce, wciąż jest uznawane za jedno z najbardziej zanieczyszczonych miejsc na świecie (według danych WHO). Krakowskie instytucje niezmiennie poszukują sposobów na zmniejszenie unoszącego się nad miastem smogu, a kolejnym z nich jest wdrażanie ekologicznych środków transportu. Właśnie tutaj swoją rolę odegra firma Arval Service Lease Polska Sp. z o.o., która wygrała przetarg, organizowany przez Krakowski Holding Komunalny. W ramach współpracy pracownicy instytucji miejskich, m.in. Urzędu Miasta, Straży Miejskiej i MOPS-u, jeszcze w tym roku przesiądą się do 47 samochodów elektrycznych. Wybrane w przetargu pojazdy to Hyundai KONA Electric 136 KM o zasięgu umożliwiającym przejechanie do 289 km na jednym ładowaniu.

Polski oddział Arval wygrał przetarg organizowany przez Krakowski Holding Komunalny na dostawę 47 aut elektrycznych. Pojazdy będą użytkowane przez Spółki miejskie m.in. przez Urząd Miasta, Straż Miejską czy MOPS.


W ramach podpisanej na trzy lata umowy, Arval Service Lease Polska Sp. z o.o. zadba o całkowite utrzymanie i obsługę dostarczonych pojazdów. Dla sektora publicznego, takie rozwiązanie oznacza nowe podejście do posiadania służbowej floty, ponieważ dotychczas instytucje państwowe stawiały raczej na finansowanie własne, a posiadane samochody użytkowały zdecydowanie dłużej niż 36 miesięcy.

Elektryczne pojazdy Poczty Polskiej

Kolejny przetarg na finansowanie ekologicznej floty został ogłoszony przez Pocztę Polską, która już w 2018 r. testowała kilka marek elektrycznych samochodów. Przedstawiciele Poczty Polskiej mieli okazję poznać niektóre z nich podczas Fleet Electric Day, na których wystawcą była także firma Arval Service Lease Polska Sp. z o.o. Zwycięzcą testów Poczty Polskiej okazał się Nissan e-NV200. Dwadzieścia takich samochodów dostawczych dołączy jesienią tego roku do pocztowej floty w kilku polskich miastach w ramach 36-miesięcznego najmu. Dzięki współpracy z tak dużą spółką oraz kilkoma instytucjami krakowskimi, Arval Service Lease Polska Sp. z o.o. wyrasta na lidera w dziedzinie finansowania elektromobilności w Polsce.

Arval w Polsce stawia na sektor publiczny

Podmiotem, który już zdecydował się skorzystać z finansowania oferowanego przez Arval Service Lease Polska Sp. z o.o., jest Poczta Polska. W wyniku przetargu wybrano 20 samochodów elektrycznych Nissan e-NV 200.


Udział Arval Service Lease Polska Sp. z o.o. w przetargach to efekt polityki firmy, która zakłada wspieranie rozwoju usług FSL w sektorze publicznym. Oferta firmy to również odpowiedź na rosnącą potrzebę obniżania emisji CO2 i innych substancji szkodliwych pochodzących z firmowych flot. W związku z wprowadzoną w lutym ub. r. ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych, instytucje publiczne od 1 stycznia 2020 roku powinny mieć w swoich flotach przynajmniej 10 proc. pojazdów elektrycznych. Realizacja tego celu została przesunięta o dwa lata, jednak proces elektryfikacji transportu w sektorze publicznym już trwa. Jednym z jego pionierów jest właśnie Kraków, który jeszcze w tym roku osiągnie wskazany cel, m.in. dzięki współpracy z Arval Service Lease Polska Sp. z o.o. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo siłą napędową rozwoju elektromobilności w Polsce, może stać się sektor publiczny.


– Widzimy duże szanse na rozwój ekologicznych flot w sektorze publicznym, który jednocześnie coraz bardziej interesuje się korzystaniem z usług FSL. Cieszymy się, że wśród takich instytucji rośnie potrzeba poszukiwania proekologicznych rozwiązań oraz świadomość, jak duży wpływ na środowisko ma właśnie transport. Chcemy aktywnie uczestniczyć w rewolucji elektromobilności w Polsce, dlatego uczestniczymy w postępowaniach przetargowych, w których jesteśmy w stanie dopasować naszą ofertę do wymogów zamawiającego. Wygrane przetargi dla KHK oraz Poczty Polskiej to nasz podwójny sukces w sektorze publicznym – mówi Paweł Doleciński, Business Development Manager, Public Sector Arval Service Lease Polska Sp. z o.o.

 

Zalety korzystania z usług Full Service Leasing

Wynajem długoterminowy to korzystne rozwiązanie dla firm i instytucji ze względu na szeroki pakiet usług, które pozwalają odciążyć wynajmującego ze wszystkich spraw administracyjnych, związanych z zarządzaniem flotą. Jednocześnie firma, która korzysta z usługi wynajmu długoterminowego, może liczyć na doradztwo w zakresie dopasowywania aut do potrzeb poszczególnych użytkowników, dzięki czemu eksploatacja floty staje się tańsza i bardziej przyjazna środowisku. W przypadku samochodów elektrycznych wynajem długoterminowy jest szczególnie korzystny ze względu na wysoki koszt początkowy pojazdów z tym napędem. Instytucja, która decyduje się na wynajem długoterminowy, może korzystać z ekologicznej mobilności, nie angażując przy tym dużych środków na zakup samochodu. Nie musi też obawiać się, że auto straci na wartości – to ryzyko bierze na siebie wynajmujący.

Przeczytaj również
Popularne