Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

44 elektryczne samochody ciężarowe od Volvo Trucks dla DHL

Volvo Trucks i Grupa Deutsche Post DHL podpisały umowę o współpracy poprzez wprowadzenie łącznie 44 nowych elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo na trasy w Europie.

Planowane zamówienie obejmuje 40 elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo FE i Volvo FL, które będą wykorzystywane do dostarczania przesyłek w transporcie miejskim. DHL zdecydował się również na wykorzystanie samochodów ciężarowych Volvo do przewozów regionalnych, zaczynając od czterech samochodów ciężarowych Volvo FM Electric w Wielkiej Brytanii.

Pierwsze pojazdy zostały już zamówione - sześć przez DHL Parcel UK i dwie przez DHL Freight. Dzięki temu Grupa Deutsche Post DHL zaoszczędzi rocznie prawie 600 ton CO2 i prawie 225 000 litrów oleju napędowego.

"Jesteśmy zaangażowani w zaspokajanie rosnącego zapotrzebowania klientów na ekologiczne i zrównoważone rozwiązania oraz w osiągnięcie naszego długoterminowego celu, jakim jest zerowa emisja netto do 2050 roku. Jako dostawca usług logistycznych, konwersja naszej floty pojazdów jest ważną dźwignią, która pomoże nam uniknąć emisji CO2 również na drogach. Kilka naszych oddziałów skorzysta na tej umowie z Volvo Trucks", wyjaśnia Pablo Ciano, Wice-Prezes ds. Rozwoju w Grupie Deutsche Post DHL.

Ważnym czynnikiem, który wpłynął na decyzję DHL o przyspieszeniu przejścia na pojazdy o zerowej emisji spalin, są pozytywne doświadczenia związane z użytkowaniem elektrycznego samochodu ciężarowego Volvo w Londynie, od listopada 2020 r., który realizował dostawy do końcowego odbiorcy w dzielnicy handlowej West End. Pojazd ten był pierwszym, w pełni elektrycznym, ciężkim samochodem ciężarowym wykorzystywanym w logistyce miejskiej, w Wielkiej Brytanii.

"DHL jest ważnym, globalnym dostawcą usług logistycznych, zaangażowanym w ograniczanie swojego wpływu na zmiany klimatyczne. Razem możemy dokonać zmian na lepsze i jestem dumny, że będziemy pracować w duchu partnerstwa, dążąc do osiągnięcia naszych celów opartych na danych naukowych, aby zmniejszyć nasz wpływ na klimat", mówi Roger Alm, Prezes Volvo Trucks.

Współpraca obejmuje przyjęcie nowych technologii Volvo i wspólne działania rozwojowe w dziedzinie elektryfikacji. Umowa obejmuje również analizę operacji transportowych DHL przez Volvo Trucks, której celem jest zapewnienie skutecznego wdrożenia dostosowanych do potrzeb rozwiązań w zakresie transportu elektrycznego.

Volvo Trucks jest liderem na rynku ciężkich, w pełni elektrycznych, samochodów ciężarowych w Europie, z udziałem w rynku wynoszącym 42% w 2021 r. Już w 2019 r., Volvo Trucks, jako jedna z pierwszych marek samochodów ciężarowych na świecie, rozpoczęła seryjną produkcję elektrycznych samochodów ciężarowych. Firma dostarczyła elektryczne samochody ciężarowe do szerokiego grona klientów w Europie, Ameryce Północnej i Australii.

 

Volvo Trucks

Przeczytaj również
Popularne