Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

41 elektryków dla AstraZeneca – od LeasePlan

Jedno z największych zamówień na samochody elektryczne w Polsce jest realizowane przez LeasePlan. Firma dostarczy rekordową liczbę 41 elektryków dla spółki AstraZeneca w ramach wynajmu długoterminowego. Wybrany model to Hyundai IONIQ 5, zwycięzca głównej nagrody World Car of the Year 2022.

Zeroemisyjność staje się priorytetem dla firm, które testują samochody elektryczne i coraz częściej włączają je do swojej floty. Obecnie doskonałym przykładem jest realizowany przez LeasePlan kontrakt długoterminowego wynajmu 41 samochodów elektrycznych dla firmy AstraZeneca. Wybór padł na świetnie oceniany Hyundai IONIQ 5 – samochód roku 2022. Auta dołączą do 6 samochodów elektrycznych znajdujących się w flocie spółki, liczącej 842 pojazdów. Pozostałe 813 samochody to hybrydy, a 23 to hybrydy plug-in. Wprowadzenie kolejnych elektryków wpisuje się w realizowany przez spółkę program „Ambition Zero Carbon”, poprzez który firma planuje osiągnąć neutralność klimatyczną do 2025 roku.

Firmę AstraZeneca w zrealizowaniu tego celu wspiera LeasePlan, który zapewnia finansowanie zakupu samochodów oraz obsługę całej floty. – Zeroemisyjność stała się kluczowym elementem strategii biznesowej dla wielu naszych klientów. Dlatego wprowadziliśmy program #StartElectric, który pomaga firmom osiągnąć założone cele w zakresie przechodzenia na pojazdy elektryczne. Wynajem długoterminowy 41 samochodów to rekordowe zamówienie i duży krok w kierunku pełnej elektromobilności. Jeżeli chcemy na stałe zmienić transport, niezbędne są odważne decyzje i ambitne cele – zaznacza Rogier Klop, Prezes LeasePlan w Polsce.

 

Bezpiecznie, innowacyjnie, z zerową emisyjnością

Rosnący popyt na samochody elektryczne dynamicznie zmienia rynek motoryzacyjny i priorytety producentów. Widać to także po ocenach, jakie zbierają wiodące modele elektryków. W rankingu World Car Awards 2022 samochodem roku wybrany został właśnie model elektryczny, Hyundai IONIQ 5, zdobywając najwyższe oceny za innowacyjność, bezpieczeństwo i pozytywny wpływ na środowisko.

- Kiedy mowa o realizowaniu długoterminowych strategii zeroemisyjności, musimy stawiać na najlepsze rozwiązania. LeasePlan oprócz dostarczenia samochodów z najwyższej półki, wesprze nas w przeprowadzeniu audytu energetycznego, który pozwoli dobrać optymalne ładowarki do aut, a także zapewni usługę ładowania samochodów – komentuje Łukasz Karpiński, Associate Director Fleet z AstraZeneca, który trzy dni temu wybrany został Eco Fleet Managerem Roku w plebiscycie Fleet Derby. – Przyznane wyróżnienie pokazuje, że jesteśmy liderem elektromobilności w Polsce. Przyjęcie kolejnych 41 aut elektrycznych do naszej floty sprawia, że nadajemy tempo zmian w biznesie i wyznaczamy kierunki działania w ramach zrównoważonego rozwoju w Polsce – dodaje Łukasz Karpiński.

 

Stacji ładowania wciąż za mało. „Dajemy rozwiązania dla tego problemu”

Jak pokazuje raport przygotowany przez LeasePlan, EV Readiness Index 2022, Polska dalej boryka się z problemem za małej liczby stacji ładowania. W zestawieniu 22 przebadanych państw zajęliśmy ostatnie miejsce w gotowości do przejścia na elektromobilność. W rankingu niską punktację za rozwój stacji ładowania otrzymali także liderzy ogólnego rankingu – Niemcy i Wielka Brytania. W zwiększeniu liczby punktów ładowania przodowały natomiast Czechy, Austria czy Szwecja.

Szybki przyrost samochodów elektrycznych na polskich drogach jedynie uwypuklił nasze braki. Mimo, że  według licznika elektromobilności PSPA w ostatnich 3 latach w naszym kraju przybyło blisko 1500 ładowarek, to wciąż ich liczba jest niewystarczająca i oscyluje w granicach 2200. Z pomocą przychodzą firmy, które mają specjalne rozwiązania dla biznesu.

- W LeasePlanie zapewniamy kompleksową obsługę w procesie przechodzenia na elektromobilność. W ramach programu #StartElectric zapewniamy klientom audyt energetyczny oraz bogatą ofertę ładowarek domowych i mobilnych. To ogromne ułatwienia, które przekonują biznes do aut elektrycznych. W świetle danych z naszego raportu, EV Readiness Index 2022, takie rozwiązania są niezbędne. Jako LeasePlan nie tylko alarmujemy o małej liczbie stacji ładowania, ale sami znajdujemy rozwiązania dla tego problemu – ocenia Piotr Wróbel, Dyrektor Handlowy w LeasePlan.

 

LeasePlan

Przeczytaj również
Popularne