Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
E-toll

400 elektrycznych Toyot we flocie DHL Parcel

400 egzemplarzy Toyoty Proace Electric trafiła do holenderskiego oddziału DHL Parcel. Elektryczne samochody dostawcze Toyoty będą na co dzień służyły kurierom marki DHL.

Inwestycja ta zwiększyła flotę bezemisyjnych samochodów dostawczych firmy do 1400 pojazdów. PROACE Electric jest najczęściej kupowanym elektrycznym pojazdem użytkowym w Holandii.

Przekazanie samochodów miało miejsce w parku biznesowym w Dordrecht, gdzie budowana jest 19. sortownia DHL, która po ukończeniu w październiku 2022 roku będzie najbardziej zrównoważonym centrum sortowania przesyłek w krajach Beneluksu.

Toyoty PROACE Electric będą służyły kurierom DHL Parcel dowożącym paczki do klientów z punktów ich odbioru, nazwanych DHL CityHubs. Firma DHL Parcel ma w Holandii 140 takich punktów. Każda elektryczna Toyota PROACE podczas jednego kursu będzie obsługiwała od 100 do 200 adresów.

Zakup Toyoty PROACE Electric jest wynikiem przetargu firmy DHL na elektryczne pojazdy użytkowe. Wszystkie samochody dostawcze i autobusy zakupione przez DHL Parcel muszą być wyposażone w bezemisyjny, elektryczny układ napędowy. Toyota PROACE Electric jest napędzana elektrycznym silnikiem o mocy 136 KM, zasilanym przez wydajne baterie o pojemności 75 kWh, które zapewniają zasięg do 303 kilometrów na jednym ładowaniu (WLTP). Od października 2021 roku model ten jest dostępny także w salonach Toyoty w Polsce.

 

Toyota

Przeczytaj również
Popularne