Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Fleet Academy 3

FLEET ACADEMY - 28-29 MARCA 2011 r.


  1. Opis szkolenia

  2. Program szkolenia

  3. Prelegenci

  4. Uczestnicy

  5. Formularz zgłoszeniowy

  6. Relacje ze szkoleń zrealizowanych w 2010r.

  7. Kontakt

  8. Miejsce szkolenia

  9. Partnerzy i Sponsorzy
 

Opis szkolenia

Szanowni Państwo,
Jest mi niezmiernie miło zaprosić Państwa do udziału w trzecim szkoleniu z cyklu Fleet Academy, które odbędzie się w Toruniu. Szkolenie zaplanowaliśmy w terminie 28-29 marca 2011 r. (poniedziałek, wtorek) w Hotelu Filmar**** w Toruniu. Temat przewodni szkolenia to: „Polityka samochodowa w firmach posiadających samochody służbowe. Rola szefa floty we współpracy z CFM. Podatki i odliczenia od aut firmowych. Bezpieczeństwo flot samochodowych."

Fleet Academy to cykl szkoleń organizowanych w różnych regionach Polski. Szkolenia kierowane są do małych, średnich i dużych firm, dotyczą zagadnień kluczowych z punktu widzenia firm posiadających auta firmowe: finansowania, ubezpieczenia, zarządzania i bezpieczeństwa. Szkolenia dostarczają najnowszej wiedzy i najlepszych doświadczeń, które zostały wdrożone i są z powodzeniem realizowane w innych firmach posiadających auta firmowe.

Każde szkolenie zakończone jest panelem dyskusyjnym podsumowującym odbyte warsztaty, gdzie następuje wymiana idei, doświadczeń i dyskusja między uczestnikami. Celem Fleet Academy jest integracja środowiska fleet managerów w regionach. Szkolenia są realizowane dla ok. 60 Fleet Managerów.

Zapraszam Państwa do zapoznania się z programem szczegółowym oraz do udziału w szkoleniu. W przypadku dodatkowych pytań pozostaję z Państwem w kontakcie.

 Pozostaję z poważaniem

Małgorzata Mikołajczyk
Dyrektor Projektu
gsm.: 666 37 39 20
e-mail: malgorzata.mikolajczyk@fleet.com.pl
 

Program szkolenia

Podczas szkolenia omówione zostaną następujące tematy:


  1. Teraz Fleet Manager, czyli rola szefa floty we współpracy z dostawcą CFM.

    • Jak przekonać zarząd do nowych wyzwań w zarządzaniu flotą i jej kosztami dla Fleet Managera lub całej komórki wewnętrznej ?

    • Jakie czynności pozostaną po stronie klienta, aby zapewnić optymalne zarządzanie kosztami i prowadzenie długoterminowej polityki flotowej ?

  2. Samochód w firmie – aspekty podatkowe.

    1. Charakterystyka prawna poszczególnych form nabywania i użytkowania samochodów w firmie (Umowa sprzedaży, zakup samochodu, umowa leasingu, umowa najmu i dzierżawy, umowa użyczenia, oddanie samochodu służbowego pracownikowi do używania, używanie przez pracownika prywatnego samochodu do celów służbowych).

    2. Ograniczenia w odliczaniu podatku VAT.

    3. Skutki wystąpienia szkody całkowitej. Zapłata pozostałych rat leasingowych. Oczekiwanie na wypłatę odszkodowania.

    4. Warunki ubezpieczenia ustalane przez leasingodawcę.

    5. Opóźnienia w dostarczeniu przedmiotu leasingu przez leasingodawcę.

    6. Oddanie samochodu pracownikowi do używania – aspekty prawne i podatkowe.

      • umowa z pracownikiem

      • regulamin w sprawie zasad używania przez pracowników pojazdów służbowych oraz oświadczenie pracodawcy o przyznaniu samochodu

      • przychód pracownika jako wartość otrzymanego nieodpłatnie wynagrodzenia.

      • zasady ustalania wartości pieniężnej nieodpłatnego świadczenia w postaci udostępnienia samochodu

    7. Używanie przez pracownika prywatnego samochodu do celów służbowych – aspekty prawne i podatkowe.

  3. Car Policy. Korzyści gwarantowane dzięki wdrożonej i realizowanej polityce samochodowej.

    1. Korzyści i obowiązki wynikające z wprowadzenia Car Policy.

    2. Korzystanie z samochodów służbowych do celów prywatnych.

    3. Korzystanie z samochodów prywatnych w celach służbowych.

    4. Szkoda z winy użytkownika.

    5. Odpowiedni wybór auta do potrzeb firmy.

    6. Procedury w przypadku awansu, przeniesienia, długotrwałej nieobecności, rozwiązania umowy.

    7. Samochód zastępczy – kryteria przyznania, tryb rozliczania.

    8. Zagadnienia dotyczące codziennej eksploatacji – serwis, przeglądy, opony, naprawy powypadkowe, paliwo – karty paliwowe, ubezpieczenia, likwidacja szkody, kary/nagrody – motywowanie użytkowników, faktury, mandaty, rozliczenia z serwisami, dostawcami, podatki od emisji spalin, utylizacja opon, eko driving, procedura sprzedaży pojazdów.

  4. Bezpieczeństwo flot samochodowych w praktyce. Trening w warunkach autodromu w Toruńskiej Akademii Jazdy.Tematy szkolenia z doskonalenia techniki jazdy:

    1. Eco-driving.

    2. Pozycja i efektywność pracy za kierownicą.

    3. Symulator poślizgu na trolleyach lub Skid-carze.

    4. Poznanie efektów podsterowności i nadsterowności auta.

    5. Reakcja na nagłą przeszkodę ze zmianą pasa ruchu.

    6. Hamowanie awaryjne oraz rekcja na nagłą przeszkodę.

    7. Hamowanie awaryjne na prostej w warunkach ekstremalnych.

    8. Hamowanie awaryjne na zakręcie.

    9. Panowanie nad poślizgiem.

    10. Jazda szosowa na torze lub specjalnym autodromie.
 

Prelegenci

<!--
-->

Ireneusz Tymiński Ireneusz Tymiński
ekspert rynku flotowego.

Ekspert w zakresie zarządzania, bezpieczeństwa i finansowania firmowej floty samochodowej. Od 10 lat związany z branżą flotową i motoryzacyjną.
W latach 2007-2010 jako General Manager wprowadził na rynek Full Service Leasingu (CFM) i zarządzał firmą KBC Autolease Polska (członek belgijskiej grupy KBC). Laureat nagrody Rekin Floty 2008.
Dyrektor polskiego oddziału firmy konsultingowej i zarządzającej flotami – Fleet Logistics International w latach 2003-2007. Audytował floty i doradzał w zakresie polityki flotowej, bezpieczeństwa, optymalizacji kosztów i organizacji flot takim firmom, jak Microsoft, Philip Morris, Cisco, Abbott, Pekao, MSG, Nestle i wielu innym.
Partner i ekspert Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeostwa Drogowego (GRSP - Global Road Safety Partnership), autor przewodnika "Zarządzanie bezpieczeostwem floty" oraz serii artykułów w magazynach branżowych. Współautor projektu Bezpieczna Flota w ramach GRSP.
Prelegent wielu konferencji poświęconych tematyce optymalizacji kosztów w przedsiębiorstwach oraz funkcji samochodu w firmach. Jedna ze 100 najbardziej wpływowych osób polskiego outsourcingu według Outsourcing Magazine.

Andrzej Dębiec Andrzej Dębiec
partner, radca prawny Hogan Lovells.

Andrzej Dębiec od roku 2000 współpracuje z międzynarodową kancelarią prawną Hogan Lovells. Jest odpowiedzialny za działalność departamentu podatkowego i Grupy PPP, jak również za kontakty z klientami francuskimi. W latach 1993-1994, był doradcą w Departamencie Dewizowym Ministerstwa Finansów. Pracował także dla innych, międzynarodowych kancelarii prawnych.
Andrzej Dębiec specjalizuje się w prawie podatkowym, dewizowym i celnym, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z łączeniem, przejmowaniem i nabywaniem przedsiębiorstw, projektami prywatyzacyjnymi oraz wprowadzaniem nowych produktów finansowych na polski rynek. Doradza wielu międzynarodowym korporacjom w zakresie prawno-podatkowych aspektów ich działalności. Reprezentuje także klientów w sporach przed organami podatkowymi. Od 2007 r. Andrzej Dębiec nadzoruje działalność Grupy PPP, w ramach, której odpowiedzialny jest przede wszystkim za aspekty podatkowe projektów infrastrukturalnych (optymalizacja podatkowa różnych modeli transakcji).

W styczniu 2008 został ekspertem Okręgowej Izby Radców Prawnych. Jest również ekspertem Nadzwyczajnej Komisji Sejmowej „Przyjazne Państwo”.

Zbigniew Marczyk Zbigniew Marczyk
starszy prawnik, radca prawny, Hogan Lovells.

Zbigniew Marczyk współpracę z Hogan Lovells podjął w grudniu 2007 r. Wcześniej pracował w dziale doradztwa podatkowego jednej z firm Wielkiej Czwórki. Zbigniew Marczyk posiada ponad 10-letnie doświadczenie w kompleksowej obsłudze podatkowej oraz prawnej podmiotów gospodarczych, zarówno polskich, jak i międzynarodowych.
Zbigniew Marczyk zajmuje się kompleksowym doradztwem podatkowym, jak również dewizowym i prawnym, ze szczególnym uwzględnieniem podatków dochodowych, podatku VAT oraz podatku od czynności cywilnoprawnych. Posiada szerokie doświadczenie w doradztwie globalnym podmiotom w efektywnym podatkowo strukturyzowaniu rozliczeń międzynarodowych, z wykorzystaniem korzystnych regulacji podatkowych innych jurysdykcji (Luksemburg, Szwajcaria, Cypr, Holandia, USA, Kanada). W trakcie swojej dotychczasowej kariery zawodowej zdobył również szerokie doświadczenie w prowadzeniu spraw spornych z organami podatkowymi, świadcząc pomoc klientom zarówno na etapie kontroli podatkowych i skarbowych, jak i w postępowaniach przed organami podatkowymi i sądami. Zbigniew Marczyk zaangażowany był także w pomoc podatkową dotyczącą transakcji restrukturyzacyjnych związanych z fuzjami i przejęciami, jak również zbyciem przedsiębiorstw lub ich części.

Jacek Częścik Jacek Częścik
Prezes Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych.

Absolwent Wydziału Zarządzania UW. Od 1999 zarządza flotami samochodowymi. Od 2003 administruje flotą Roche Polska. Członek Komitetu Założycielskiego oraz prezes Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych.

Michał Soćko Michał Soćko

W 2005 roku współtworzył Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych i pełni w nim funkcję Członka Zarządu. Doświadczenia w zarządzaniu flota zbiera od 1995 roku – przez osiem lat kierował flotą w Netia SA a obecnie w Carlsberg Polska Sp z o.o. W 2005 roku wyróżniony przez branżowy magazyn tytułem Managera Roku.

Bogusław Bach Bogusław Bach
dyrektor Toruńskiej Akademii Jazdy, właściciel.

Bogusław Bach jest członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Motorowego ODTJ. Doświadczenie zbierał na trasach rajdów w Szwecji i w Mistrzostwach Polski, posiada:


  • licencję instruktora doskonalenia techniki jazdy

  • licencję kierowcy wyścigowego

  • licencję kierowcy rajdowego R

  • srebrną odznakę Polskiego Związku Motorowego - za zasługi
Mariusz Stuszewski Mariusz Stuszewski
Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Motorowego ODTJ.

Zawodowo prowadzi firmę zajmującą się poprawą bezpieczeństwa na drogach „Doskonalenie Techniki Jazdy Samochodem”, posiada:


  • licencję kierowcy rajdowego 1R

  • licencję kierowcy wyścigowego 1W

  • licencję instruktora nauki jazdy
 

Uczestnicy spotkania

Podczas szkolenia będziemy gościć osoby, które koordynują procesy związane z użytkowaniem aut w firmie, które kreują i realizują politykę flotową, opiniują lub decydują o zakupach, współpracują lub planują współpracę z dostawcami usług na rynek flotowy, osoby te reprezentują firmy, które dysponują małymi, średnimi i dużymi flotami, powyżej 20 samochodów.
Szkolenie jest dedykowane:


  • dyrektorom administracyjnym

  • kierownikom ds. transportu

  • fleet managerom

  • księgowym

  • oraz właścicielom, prezesom małych i średnich flot samochodowych (od 5 aut wzwyż)
 

Formularz zgłoszeniowy.

Zgłoszenia można dokonać za pomocą elektronicznego formularza zamieszczonego TUTAJ  

Relacje ze szkoleń zrealizowanych w 2010 r.

 

Kontakt

tel. 71/ 750 18 58
tel./fax. 71/ 339 79 22
gsm: 666 37 39 20
e-mail: seminarium@fleet.com.pl  

Miejsce szkolenia

Szkolenie odbędzie się w Hotelu Filmar**** w Toruniu, który znajduje się przy ul. Grudziądzkiej 45. Hotel położony jest w bliskim sąsiedztwie ze starówką miasta odległej 10 min spacerem.  

Partnerzy i Sponsorzy

Przeczytaj również
Popularne