Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
MAN TGE

Flota idealna – sprawdź, co warto wiedzieć, wybierając samochód do firmy

Auta flotowe to bardzo szeroka kategoria, więc dobór konkretnego modelu idealnie do potrzeb firmy stanowi nie lada wyczyn. Zanim podejmiesz decyzję, odpowiedz sobie na kilka ważnych pytań. Gdzie twoi pracownicy będą kursować służbowymi samochodami? Czy czekają ich przestoje w miejskich korkach? Czy duża przestrzeń załadunkowa jest niezbędna? Jak bardzo zależy ci na oszczędności paliwa i trosce o środowisko? Co zrobić, by ograniczać ryzyko wypadków?

Jeśli szukasz uzupełnienia firmowej floty w postaci wyjątkowo komfortowego, bezpiecznego i oszczędnego auta doskonale spisującego się w mieście – któremu niestraszne także dłuższe trasy – prawdopodobnie przypadnie ci do gustu Volvo XC40 dostępne już od 101 000 zł netto.

Komfort w mieście i w dłuższych trasach

Auta flotowe to nie tylko dostawczaki i kombivany zaprojektowane, by za jednym razem zabrać ze sobą jak największy ładunek. To również codzienne narzędzie transportu dla przedstawicieli handlowych, specjalistów i managerów. Pracowników pokonujących miesięcznie tysiące kilometrów po zakorkowanych miastach i na wymagających skupienia dłuższych trasach, którzy natychmiast po dotarciu na miejsce muszą być wypoczęci i doskonale skoncentrowani, aby udać się na spotkanie z potencjalnym kontrahentem lub partnerem biznesowym. Przy szukaniu samochodu z tej kategorii postaw na najwyższy komfort swoich pracowników i ergonomię towarzyszącą prowadzeniu pojazdu. Nie zapomnij, że auto flotowe jest jednocześnie wizytówką firmy.

Volvo XC40 bardzo dobrze wpisuje się w te wymagania. Ten kompaktowy SUV dopasowany do wyzwań ruchu miejskiego i wygodnego pokonywania większych odległości czerpie pełnymi garściami z modeli Volvo reprezentujących wyższe segmenty. Przykłady? Najlepsza w swojej klasie, zintegrowana z mapami Google nawigacja, która koryguje trasę na podstawie informacji o ruchu drogowym. Dostęp do asystenta Google oraz Google Play, czyli świat na wyciągnięcie ręki bez odrywania dłoni od kierownicy. Czyste powietrze we wnętrzu kabiny za sprawą zaawansowanego filtra, który eliminuje aż 80% cząstek stałych PM 2.5. Dodatkowym atutem w dłuższych trasach jest system audio wyposażony w cyfrowy wzmacniacz, 13 głośników z wentylowanym subwooferem, czyli źródło relaksującej bądź pobudzającej koncentrację muzyki. Inżynierowie Volvo zadbali też o obecność w kabinie niezwykle ergonomicznych schowków.

Oszczędności w parze z CSR – postaw na hybrydę

Niezależnie od tego, jakim typem samochodu chcesz uzupełnić swoją firmową flotę, z pewnością zależy ci na oszczędności paliwa. Rodzaj napędu ma znaczenie. Nie bez powodu we flotach polskich przedsiębiorstw coraz częściej można dostrzec auta hybrydowe i elektryczne. Wybierając oszczędne samochody dla swojego biznesu, zadowalasz nie tylko dział księgowości. W myśl polityki CSR pokazujesz również, że Twój biznes jest społecznie odpowiedzialny i troszczy się o środowisko, czym budujesz pozytywny wizerunek wśród partnerów.

Jeśli tego właśnie oczekujesz od aut firmowych, dobrym wyborem dla ciebie jest Volvo XC40 z łagodną hybrydą. Ciekawe rozwiązanie stanowi system odzyskiwania energii wytworzonej podczas hamowania i magazynowanej w akumulatorze 48 V. Przekłada się to na o wiele niższe zużycie paliwa, a co za tym idzie – niższą emisję spalin. W dodatku bez kompromisów w kwestii osiągów samochodu. Łagodna hybryda gwarantuje płynne ruszanie w miejskich korkach i dobre przyspieszenie na autostradzie.

Wybierając Volvo XC40 w wersji z miękką hybrydą lub w pełni elektryczne XC40 Recharge, zyskujesz ponadto dostęp do aplikacji Volvo App z pełnym pakietem usług zdalnych. Blokowanie i odblokowywanie zamków, wstępne czyszczenie, ogrzewanie i chłodzenie kabiny to wszystko stanowi ogromną wygodę dla pracowników korzystających z auta. Z punktu widzenia właściciela floty z pewnością przypadnie ci do gustu także możliwość śledzenia trasy i zużycia paliwa na bieżąco.

Bezpieczeństwo priorytetem

Wybierając uzupełnienie swojej floty samochodów, pomyśl również o bezpieczeństwie. Zdrowie pracowników to twoja odpowiedzialność. Jednocześnie nawet niegroźna stłuczka i konieczność naprawy auta może na pewien czas zdestabilizować twój biznes. Konkluzja? Nie warto oszczędzać na nowoczesnych rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa.

Tak się składa, że marka Volvo słynie z nich od dziesięcioleci, a model XC40 jest tego świetnym przykładem. Układ ostrzegania o ruchu poprzecznym pozwala kierowcy bezpiecznie cofać nawet przy ograniczonej widoczności. Cztery kamery zapewniają prowadzącemu pojazd parkować z widokiem 360°. BLIS, czyli układ ostrzegania o pojazdach pojawiających się w martwym polu lusterek, pomaga zmęczonemu kierowcy bezpiecznie skorygować tor jazdy w trakcie zmiany pasa ruchu. Nieświadome opuszczenie pasa nie jest możliwe ze względu na sygnał ostrzegawczy w postaci delikatnego drżenia kierownicy. 

Na pokładzie znajdują się również systemy zapobiegające kolizji z pieszymi oraz pojazdami nadjeżdżającymi z naprzeciwka, wspierające zachowanie bezpiecznej odległości od innych pojazdów, dostosowujące prędkość i utrzymujące auto w środku pasa. Stawiając na maksymalnie bezpieczny i komfortowy transport, pozwalasz swoim pracownikom skupić się na ich codziennych obowiązkach!

Dokonaj świadomego wyboru, kupując auto uzupełniające twoją firmową flotę. Volvo XC40 to naprawdę komfortowa, oszczędna i bezpieczna propozycja!

Materiał powstał we współpracy z marką Volvo .

 

Przeczytaj również
Popularne