Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
GEOTAB

Wyścigowe Volkswageny na Motor Show Olsztyn

Wyscigowe_Volkswageny_na_Motor_Show_Olsztyn_2Podczas rozpoczętych dziś targów motoryzacyjnych w Olsztynie, Volkswagen Racing Polska po raz pierwszy zaprezentował najnowsze modele Volkswagena, przygotowane do wyścigowego sezonu 2010.

Motor Show Olsztyn jest dwudniową wystawą sportowych samochodów. Wśród wielu wyścigowych i rajdowych aut, zwiedzający targi mogą zobaczyć dwa specjalnie przygotowane do zawodów Volkswageny, należące do Volkswagen Racing Polska. Scirocco - wyposażone w silnik TSI o pojemności dwóch litrów i mocy 401 KM, które dzięki wadze zaledwie 980 kg dysponuje doskonałymi osiągami. Drugim modelem jest wyścigowa Jetta z wysokoprężnym silnikiem 2.0 TDI o mocy 230 KM. Oprócz sportowych bolidów zaprezentowane zostaną także seryjne modele, które pozwolą odwiedzającym targi porównać np. wyścigowe Scirocco, z modelem dostępnym w salonie.Kierowcy zgłoszeni przez Volkswagen Racing Polska w nadchodzącym sezonie wystartują w Wyścigowych Mistrzostwach Polski i Europy Centralnej, rozgrywanych na torach Polski, Węgier, Czech i Słowacji. Dzięki temu kibice będą mogli zobaczyć rywalizację o najwyższe pozycje na podium sportowego Scirocco TSI z wieloma konkurentami, takimi jak na przykład Porsche. W klasie samochodów zasilanych silnikami Diesla wystartuje VW Jetta TDI Power, który w swojej grupie ma bardzo duże szanse na odniesie końcowego sukcesu. Dwukrotne z rzędu zwycięstwo oraz dominacja Touaregów TDI w Radzie Dakar, triumfy bolidów Audi z silnikami wysokoprężnymi w LeManes oraz zwycięstwo Seata Leona TDI w serii WTCC udowodniły jak wielki potencjał tkwi w technologii TDI promowanej przez koncern Volkswagen.Największym z przedsięwzięć Volkswagen Racing Polska w sezonie 2010 jest zgłoszenie polskiego kierowcy do fabrycznego Pucharu Scirocco, który będzie rozgrywany na europejskich torach z udziałem zawodników z całego świata. Puchar Scirocco będzie towarzyszył wyścigowej serii DTM. Oprócz 25 zgłoszonych do zawodów kierowców, w każdej rundzie wystartuje pięciu zawodników, którzy odnieśli wiele sukcesów w sporcie motorowym. Będą to byli mistrzowie Formuły 1, DTM oraz rajdów. Warto podkreślić, że pucharowy Volkswagen Scirocco zasilany jest gazem CNG, stanowi to potwierdzenie, że sporty motorowe można pogodzić z dbałością o środowisko. W Scirocco R Cup wystartuje dwóch Polaków: Adam Gładysz oraz Maciej Steinhof.

Przeczytaj również
Popularne