Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
E-toll

NOWA PIRELLI SCORPION VERDE - pierwsza ekologiczna opona do samochodów SUV i Crossover -

Scorpion_Verde_2Na torze Idiada International Testing Circuit w Barcelonie, Pirelli zaprezentowało nową oponę Scorpion Verde przeznaczoną do pojazdów typu SUV i Crossover.Pirelli Scorpion Verde jest pierwszą oponą na świecie, która łączy ekologię z osiągami charakterystycznymi dla ogumienia terenowego. To nowoczesna opona, która gwarantuje wysokie osiągi, bezpieczeństwo, skrócenie drogi hamowania i lepszą trakcję na mokrej nawierzchni, a jednocześnie jest przyjazna środowisku – redukuje zużycie paliwa i emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Ta zielona opona jest innowacyjna pod każdym względem – od jakości składników po strukturę i wzór bieżnika. Nowa Scorpion Verde to ukoronowanie wieloletnich wysiłków firmy Pirelli, które przyczyniły się do stworzenia produktu przyjaznego dla środowiska, a zarazem zajmującego wysoką pozycję w segmencie opon terenowych.

Największe zalety Scorpion Verde:

  • nowoczesny wzór bieżnika wyprodukowany z wykorzystaniem nanotechnologii;
  • niskie opory toczenia uzyskane dzięki zmniejszeniu masy opony;
  • najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i dobór komponentów oraz struktury mieszanki, pozwalają na utrzymanie optymalnych właściwości opony przez cały czas jej użytkowania;
  • wzmocnione barki, innowacyjny materiał polimerowy zastosowany w produkcji oraz wzdłużne rowki, które są odpowiedzialne za szybkie odprowadzanie wody gwarantują znaczne skrócenie drogi hamowania na mokrej nawierzchni.

Oszczędność dla kierowcy = dbałość o środowisko

Scorpion Verde jest w pełni przyjazna dla środowiska – odznacza się ogólną redukcją zużycia paliwa o 3.9% podczas jazdy miejskiej oraz o 3.4% w cyklu mieszanym, jak również redukcją poziomu hałasu o 30%. Dodatkowo bieżnik Scorpion Verde został zaprojektowany, tak, aby wydłużyć żywotność opony, oraz utrzymać jej osiągi na niezmiennym poziomie podczas całego okresu eksploatacji. Innowacyjna konstrukcja opony pozwala na zmniejszenie oporów toczenia o 20%, obniżając zużycie paliwa oraz redukcję emisji szkodliwych substancji. Ponadto dzięki ograniczeniu wykorzystania surowców w procesie produkcji Scorpion Verde jest lżejsza w porównaniu z tradycyjnymi oponami, co przekłada się na ekonomię jazdy.

Komfort i bezpieczeństwo

Ekologiczna produkcja nie oznacza rezygnacji z osiągów, szczególnie w obszarze bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Scorpion Verde łączy w sobie elementy ekologiczne, zapewnia poprawę hamowania oraz lepszą trakcję na mokrej nawierzchni.

Nowa opona Pirelli gwarantuje poprawę bezpieczeństwa na mokrym asfalcie dzięki bieżnikowi z czterema głębokimi wzdłużnymi zagłębieniami, które wpływają na większą skuteczność odprowadzania wody, innowacyjnym komponentom poprawiającym przyczepności na mokrej nawierzchni oraz wzmocnionym ramionom, które optymalizują przyczepność boczną opony na wszystkich rodzajach nawierzchni.

Dla wymagających

Opona ta została stworzona z myślą o najnowszej generacji samochodów typu SUV i Crossover, takich jak na przykład Volkswagen Touareg, w których montowana jest seryjnie.

Scorpion Verde jest najnowszą oponą z rodziny Scorpion i dołącza do znanych i cenionych przez Klientów opon Scorpion ATR – przeznaczonych dla samochodów z napędem 4x4s i Scorpion Zero – stworzoną do wyższej klasy samochodów typu SUV.

Sprzedaż nowej opony Pirelli Scorpion Verde rozpocznie się w kwietnia 2010 roku.

Scorpion_Verde_3

Przeczytaj również
Popularne