Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
E-toll

Jordi Vila będzie odpowiedzialny za sprzedaż i marketing Nissana w Europie

 

Jordi Vila, kluczowa postać w procesie elektryfikacji rynku europejskiego przez Nissana, został mianowany wiceprezesem działu sprzedaży i marketingu na Europę.

 

Vila, który odegrał znaczącą rolę w osiągnięciu sukcesu przez Nissana LEAF i e-NV200 oraz wiodącej pozycji Nissana w segmencie crossoverów w Europie, powraca do regionu po tym, jak kierował działem sprzedaży i marketingu Nissana w Azji i Oceanii (A&O). W nowej roli zastąpi Roela de Vriesa, który postanowił odejść z firmy z powodów osobistych.

Jordi Vila obejmie swoje nowe stanowisko od 1 sierpnia w siedzibie Nissan Europe w Montigny-le-Bretonneux we Francji, w okresie, kiedy firma zapoczątkowała gamę nowej generacji crossoverów i pojazdów zelektryfikowanych, w tym całkowicie nowego Nissana Ariya.

Jordi Vila jest doskonale znany na rynkach europejskich – rozpoczął pracę w firmie Nissan ponad 30 lat temu na stanowisku Export/Area Managera w Hiszpanii, pracował na kilku stanowiskach w działach marketingu i sprzedaży w Holandii, Francji i we Włoszech oraz jako dyrektor zarządzający Nissana w Holandii i na rynkach skandynawskich. W 2017 r. został mianowany wiceprezesem ds. sprzedaży w Nissanie na Europę, a od czerwca do grudnia 2019 r. kierował działem sprzedaży i marketingu w Europie.

Jordi powiedział: „Jestem naprawdę podekscytowany powrotem do regionu europejskiego w kluczowym dla biznesu momencie. Nowy Nissan Juke okazuje się być kolejną gwiazdą wśród crossoverów Nissana w Europie, a wraz z nadchodzącymi nowymi modelami Qashqai i Ariya, nas i naszych klientów czeka kilka ekscytujących lat”.

Prezes Nissan Europe, Gianluca de Ficchy, dodał: „Cieszymy się, że możemy powitać Jordiego z powrotem w europejskim biznesie. Jego wiedza i doświadczenie będą wielkim atutem dla firmy, jako że poprowadzi on nasze zespoły w nową erę elektryfikacji”.

Dziękujemy również Roelowi za jego cenny wkład w rozwój Nissana od 1994 roku i życzymy mu wszelkich sukcesów w jego przyszłych wyzwaniach.”

Przeczytaj również
Popularne