Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
MoYa

Elektryczne Renault od Avisa i Europcaru

RenaultFirma Avis zawarła umowę o współpracy z Sojuszem Renault-Nissan, której celem jest wprowadzenie do oferty od roku 2011 samochodów elektrycznych. Avis od 1999 roku  posiada certyfikat CarbonNeutral®. - Staramy się zmniejszać emisję tlenku węgla i stale poszukujemy nowych metod polepszania wyników Avis w zakresie ochrony środowiska – mówi Pascal Bazin, prezes Avis Europe. – Celem ważnej współpracy z Renault będzie możliwość zaoferowania samochodów elektrycznych w ramach naszej „zielonej” gamy, która zajmuje coraz bardziej istotne miejsce w ofercie firmy – dodał. - Avis jest od dawna ważnym partnerem Renault. Ogromnie się cieszymy z możliwości poszerzenia naszej oferty o samochody elektryczne. Wierzymy, że ta współpraca znacznie pomoże w zaprezentowaniu nowej technologii i zalet samochodów elektrycznych. Pojazdy te staną się w przyszłości alternatywnym środkiem transportu odgrywającym ważną rolę – podkreśla Uwe Hochgeschurtz, dyrektor generalny Dyrekcji ds. Klientów instytucjonalnych i flotowych Renault. Od 2011 roku Renault wprowadzać będzie na rynek kolejno cztery samochody elektryczne. Dwa z nich będą oparte na projektach modeli z silnikiem spalinowym:

  • Renault Fluence Z.E., wersja elektryczna Fluence,
  • Renault Kangoo Express Z.E., wersja elektryczna Renault Kangoo Express, dla flot i firm.
  • Po podpisaniu protokołu porozumienia na samochody z napędem elektrycznym podczas ubiegłorocznego Salonu we Frankfurcie, Europcar i Renault realizują następny etap: zamówienie wstępne na 500 samochodów Renault z napędem elektrycznym. Termin ich dostawy do największych miast w Europie przewidywany jest na trzeci kwartał 2011 roku.
Europcar, główny europejski partner Renault w zakresie najmu krótkoterminowego, realizuje w ten sposób porozumienie partnerskie podpisane z Renault podczas ostatniego salonu we Frankfurcie na samochody o zerowej emisji*. Dzięki rozbudowie sieci stacji w największych miastach Europy, Europcar zaproponuje swoim klientom na europejskim rynku najmu krótkoterminowego nową gamę Renault o zerowej emisji*, począwszy od 2011 roku.

Przeczytaj również
Popularne