Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
MAN TGE

Wennstrom łączy siły z Ekoenergetyką

Wennstrom E-mobility rozpocznie sprzedaż i serwis stacji ładowania od Ekoenergetyka, głównego europejskiego producenta infrastruktury dla pojazdów elektrycznych, na rynku skandynawskim. Ten rynek obejmuje niektóre z najszybciej rozwijających się rynków pojazdów elektrycznych na świecie.

Wennstrom będzie oferować produkty Ekoenergetyki w Danii, Szwecji, Norwegii i Finlandii, gdzie ponad 300 pracowników świadczy usługi doradcze i instalacyjne dla pojazdów elektrycznych używanych przez firmy i osoby prywatne, w tym floty komercyjne. Pojazdy elektryczne stanowią już około 90% wszystkich nowych rejestracji samochodów osobowych w Norwegii, podczas gdy w Szwecji udział ten przekracza 60%.

"W krajach nordyckich kierowcy wykazują ogromne zainteresowanie pojazdami elektrycznymi, więc jesteśmy obecni na tych rynkach oraz skutecznie rozwijamy sieć dystrybucyjną" - powiedział Prezes i Współzałożyciel Ekoenergetyki Bartosz Kubik. "Dzięki partnerowi takiemu jak Wennstrom, firmie z ponad 100-letnią tradycją, jesteśmy w stanie dostarczyć stacje ładowania, które pomogą zaspokoić ten rosnący popyt i jesteśmy przekonani, że zapewnimy światowej klasy obsługę posprzedażową".

Ekoenergetyka rozszerza swoją ogólnoeuropejską sieć sprzedaży, aby dostarczać sprzęt dla operatorów punktów ładowania i świadczyć usługi posprzedażowe, ogłaszając we wrześniu znaczące umowy dystrybucyjne dla Niemiec i Wielkiej Brytanii. Producent rozszerza swoją ofertę standardowych rozwiązań, po tym jak zbudował swoją działalność dzięki dostosowanej infrastrukturze dla operatorów transportu publicznego w miastach takich jak Berlin i Paryż.

Ekoenergetyka jest dokładnie tym typem partnera, który jest zgodny z naszym programem VAP (Value Adding Partner), aby dostarczać innowacyjną i niezawodną infrastrukturę ładowania dla naszej szybko rozwijającej się bazy klientów" - powiedział Rasmus Wagner, dyrektor oddziału Nordic Division of E-mobility w Wennstrom. "Włączenie ich produktów do naszego istniejącego portfolio produktów w połączeniu z naszą ofertą usług pozwoli nam zapewnić kompleksowe i elastyczne rozwiązania. Jesteśmy przekonani, że integrując Ekoenergetykę z naszą starannie wyselekcjonowaną gamą produktów, będziemy najlepiej przygotowani do zaspokojenia potrzeb naszych klientów".

Podobnie jak w przypadku innych klientów, Ekoenergetyka będzie świadczyć usługi zdalnego monitorowania i naprawy stacji ładowania 24/7 ze swojej siedziby w Zielonej Górze, w zachodniej Polsce. Zaawansowane systemy firmy pozwalają na zdalne rozwiązywanie prawie 60% zgłoszeń awarii; Wennstrom zajmie się naprawami wymagającymi fizycznej interwencji, dołączając do ogólnoeuropejskiej sieci usługodawców firmy. Established in 2009, Ekoenergetyka grew out of an academic research project by Kubik and co-founder Maciej Wojeński. The company now employs more than 1,000 people and supplies 20% of Europe’s charging stations for municipal buses. It recently announced an agreement to provide charging stations to Ionity, a charge point operator owned by Audi, BMW, Ford, Hyundai-Kia, Mercedes-Benz and Porsche.

Ekspansja Ekoenergetyki jest wspierana przez Enterprise Investors, wiodący środkowoeuropejski fundusz private equity, który w ubiegłym roku objął znaczący pakiet mniejszościowy. Fundusz ogłosił plany zainwestowania ponad 45 milionów euro w projekty e-mobilności.

 

Ekoenergetyka

Przeczytaj również
Popularne