Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
AUTO PAY

Używanego dostawczaka poproszę

Carefleet uruchomił internetowe centrum sprzedaży aut poleasingowych. Pod adresem poleasingowe.carefleet.pl przedsiębiorcy oraz klienci indywidualni znajdą bogatą ofertę samochodów dostawczych oraz osobowych. Auta można kupić za gotówkę lub skorzystać z atrakcyjnych form finansowania.


Obecnie na portalu wystawionych jest niemal 600 używanych samochodów większości marek dostępnych na polskim rynku. Wszystkie zostały zakupione przez Carefleet w polskich salonach oraz mają ocenę niezależnego rzeczoznawcy. Wśród nich można znaleźć zarówno małe auta miejskie i kompakty, jak też SUV-y, vany czy samochody dostawcze o DMC do 3,5 tony.

Od furgonu, po wywrotkę

Szczególnie obecnie, kiedy na nowe samochody dostawcze trzeba oczekiwać kilka miesięcy, warto skorzystać z pojazdów dostępnych od ręki. Na stronie możemy znaleźć niewielkie samochody dystrybucyjne jak: Mercedes-Benz Citan, Ford Transit Courier czy Volkswagen Caddy, po większe furgony: Opel Vivaro czy Renault Trafic. Dla niewielkich potrzeb dystrybucyjnych w ofercie jest nawet Toyota Yaris z dwoma miejscami.
Klasyczne furgony, a więc najbardziej popularne samochody użytkowe, to istotna część oferty, jaką znajdziemy na placach, ale możemy także poszukać pojazdów bardziej specjalistycznych. Znajdziemy Mastera z podwójna kabiną czy Peugeota Boxera z zabudową skrzyniową.Co bardzo istotne, szukając konkretnego samochodu, od razu mamy pełną historię. Nie tylko przebieg, rocznik i komplet zdjęć, ale także numer VIN, opinię rzeczoznawcy, ładowność i wymiary przestrzeni towarowej. Samochód możemy od razu kupić, klikając przycisk; Kup Teraz, ale możemy także zdecydować się na korzystne finansowanie.


– Oferujemy auta poleasingowe z różnych segmentów, roczników oraz z różnymi przebiegami, w tym luksusowe modele klasy premium. Co istotne, wszystkie samochody zostały zakupione przez Carefleet od polskich dealerów i przez czas trwania umów wynajmu znajdowały się pod naszym bezpośrednim nadzorem. Stawiamy na pełną transparentność transakcji i budowanie długofalowych relacji, dlatego naszym klientom udostępniamy szczegółowe informacje na temat pojazdów, w tym m.in. ocenę techniczną wykonaną przez niezależnego rzeczoznawcę czy historię ewentualnych napraw – mówi Elżbieta Żychowicz, kierownik Działu Sprzedaży Samochodów Używanych w Carefleet. – Zależy nam na tym, aby osoby poszukujące używanych samochodów otrzymały jak najwięcej danych, które ułatwią im podjęcie decyzji o ewentualnym zakupie. Wszystkie auta można obejrzeć także w naszych sześciu stacjonarnych punktach sprzedaży – dodaje.

Poleasingowe nie tylko za gotówkę

Przedsiębiorcy oraz klienci indywidualni mogą kupić prezentowane na portalu auta ze środków własnych lub skorzystać z finansowania w formie leasingu, w ramach którego płacą stałą ratę miesięczną za użytkowanie auta, a po zakończeniu umowy wykupują je za 1% wartości. Kolejną opcją oferowaną przez Carefleet jest kredytowanie przez bank Credit Agricole w ramach oferty Kredyt w jeden dzień.
– Wystarczy, że przy okazji oglądania samochodów klient złoży w jednym z naszych stacjonarnych punktów sprzedaży wniosek o udzielenie kredytu. Jeśli jest klientem banku Credit Agricole, informację zwrotną otrzyma w ciągu 15 minut. Jeśli nie, wniosek zostanie rozpatrzony maksymalnie w ciągu kilku godzin. W przypadku pozytywnej decyzji banku jeszcze tego samego dnia klient otrzymuje wszystkie dokumenty i odjeżdża wybranym przez siebie samochodem – mówi Elżbieta Żychowicz.
Korzyści z zakupu tego rodzaju pojazdów jest wiele, począwszy od wiarygodnego pochodzenia, pełnej historii serwisowej czy napraw wykonywanych w sprawdzonych serwisach, zgodnie z technologią przewidzianą przez producentów. Dla kupujących dużą wartością jest także możliwość zapoznania się z opinią niezależnego specjalisty na temat konkretnego samochodu, co gwarantuje pewność zakupu. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorcy poszukujący kilkuletnich aut na rynku wtórnym mają możliwość nabycia samochodu z pewnego źródła.

Coraz większe zainteresowanie poleasingowymi

Jak wynika z badania zrealizowanego przez Instytut Keralla na zlecenie Carefleet S.A. w 2018 roku w samochody poleasingowe zaopatruje się obecnie niemal 23% firm z sektora MŚP. Auta po zakończonych umowach wynajmu długoterminowego chętnie nabywają też klienci indywidualni. Skąd biorą się te samochody?

– Obecnie znaczną część nowych samochodów sprzedawanych w Polsce nabywają firmy leasingowe i specjalizujące się w wynajmie długoterminowym (car fleet management). Pojazdy te trafiają do firmowych flot i w zależności od modelu finansowania oraz indywidualnych ustaleń w umowie, użytkowane są przez okres od roku do kilku lat – tłumaczy Bartosz Olejnik, dyrektor sprzedaży i marketingu w Carefleet S.A. – Po zakończeniu kontraktów przedsiębiorcy mogą wykupić samochody lub dokonać ich zwrotu i podpisać umowy na nowe auta. Zdane pojazdy trafiają na rynek sprzedaży wtórnej – dodaje.

Jak przekonuje Bartosz Olejnik, w związku z tym, że umowy najmu czy leasingu są zawierane na krótszy okres, niż miało to miejsce jeszcze parę lat temu, do dyspozycji kupujących są coraz bardziej nowoczesne pojazdy, o wyższym standardzie i w lepszym stanie.

Opracował Tomasz Siwiński

Przeczytaj również
Popularne