Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Santander Consumer Multirent dołącza do programu „Mój elektryk”

Santander Consumer Multirent podpisał umowę z Bankiem Ochrony Środowiska i przystąpił do programu „Mój elektryk”. Dzięki temu leasingodawca będzie mógł zaoferować swoim klientom leasing z dofinansowaniem dla aut elektrycznych.

Santander Consumer Multirent jest jednym z pierwszych podmiotów, który w tym roku zawarł umowę z Bankiem Ochrony Środowiska i dołączył do programu „Mój elektryk”. To działanie jest odpowiedzią na trendy dążące do zwiększenia znaczenia ekologicznego stylu życia i potrzeby klientów, którzy stają się coraz bardziej świadomi w kwestiach środowiskowych. Dzięki przystąpieniu leasingodawców do tej inicjatywy, przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z atrakcyjnego finansowania auta elektrycznego z dotacją, która zmniejszy wysokość rat leasingowych. Tym samym „elektryki” staną się dostępne dla szerszego grona odbiorców, którzy chcieliby mieć ekologiczny pojazd, ale posiadają ograniczony budżet. Co więcej, umowa z Bankiem Ochrony Środowiska dotycząca programu „Mój elektryk” to również odpowiedź Santander Consumer Multirent na trendy na rynku motoryzacyjnym, który aspiruje do coraz szerszej produkcji i sprzedaży ekologicznych aut.

Nabór wniosków w programie „Mój elektryk” będzie trwał do końca 2025 roku lub wyczerpania puli środków. Kwota otrzymanej dotacji zależy m.in. od kategorii pojazdu. Przykładowo, przedsiębiorcy, którzy chcą zakupić auto osobowe mieszczące max. 8 pasażerów mogą otrzymać 18 750 zł lub 27 000 zł dofinansowania. Wyższa kwota przysługuje firmom, które deklarują roczny przebieg na poziomie powyżej 15 000 kilometrów.

- Przystąpienie do programu „Mój elektryk” to kolejne działanie pro-eko Santander Consumer Multirent i Santander Consumer Banku podejmowane w ramach globalnej idei Responsible Banking – mówi Marek Dwornik – Takie inicjatywy są nam wyjątkowo bliskie. W przeszłości współpracowaliśmy z organizacją klimatyczno-techniczną Chooose, dzięki której daliśmy naszym klientom możliwość kompensacji śladu węglowego pozostawianego przez ich samochody. Santander Consumer Bank jest też częścią programu „Czyste powietrze”, który ma na celu walkę ze smogiem. Cieszymy się, że dzięki umowie z Bankiem Ochrony Środowiska, mamy możliwość dołączenia do kolejnego przedsięwzięcia promującego ekologiczny tryb życia. Jesteśmy na etapie wdrożenia rozwiązań technicznych i procesowych, więc pierwsze wnioski o dofinansowanie będzie można składać już w ciągu kilku najbliższych tygodni.

 

Santander Consumer Multirent

Przeczytaj również
Popularne