Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Nowa Corolla z rekordową sprzedażą

Wzrost rejestracji od stycznia do października o 144% rok do roku, numer 1 na rynku po raz szósty i 2 325 egzemplarzy zarejestrowanych w październiku. z tego 71% kupili przedsiębiorcy!

 

W październiku Toyota pobiła swój  rekord rejestracji jednego modelu w ciągu miesiąca. W październiku zarejestrowano 2 325 egzemplarzy Corolli – jest to najlepszy wynik nie tylko w historii tego modelu, ale wszystkich modeli Toyoty na polskim rynku. Corolla zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu najpopularniejszych samochodów w Polsce już po raz szósty z rzędu.

Udział napędu hybrydowego w rejestracjach nowej Corolli wyniósł w październiku 67%. Najpopularniejszą opcją w gamie napędów jest układ hybrydowy 1.8 o mocy 122 KM (56%).

 

Nowa generacja kompaktowej Toyoty zadebiutowała w marcu tego roku, powodując gwałtowny skok popularności Corolli. W okresie od stycznia do października Corolla zanotowała 15 829 rejestracji, co daje jej drugie miejsce w kraju. W tym samym okresie 2018 roku Polacy zarejestrowali 6 487 egzemplarzy, co oznacza wzrost rok do roku aż o 144%.

Corolla - królowa flot

Klienci biznesowi odpowiadają za 71% sprzedaży Corolli. Udział dużych przedsiębiorstw w całkowitej liczbie rejestracji wynosi 47%, zaś małych firm 24%. Nabywcy flotowi chętnie sięgają po lepiej wyposażone auta. Wersja Comfort, również z pakietami, odpowiada za 74% sprzedaży Corolli do firm.

Do dużych flot najczęściej trafiają sedany (59%) – zarówno Corolla sedan nowej generacji, jak i Corolla Classic. Większe firmy najchętniej sięgają po hybrydy – aż 80% egzemplarzy nowej Corolli rejestrowanych przez duże przedsiębiorstwa ma napęd spalinowo-elektryczny. 16% to auta z silnikiem benzynowym 1.6. Nawet jeśli uwzględnić rejestracje Corolli Classic, hybrydy dominują w zakupach dużych firm, odpowiadając za 69% egzemplarzy trafiających do flot większych przedsiębiorstw.

Nowa Corolla w niższych cenach

W salonach Toyoty już rozpoczęła się wyprzedaż rocznika 2019. Jest to dobra okazja do zakupienia Corolli nowej generacji w obniżonych cenach. W ofercie promocyjnej nowy model jest dostępny od 69 900 zł. Odmiana hybrydowa 1.8 kosztuje od 85 900 zł. Rabatami objęte są wszystkie wersje wyposażenia i odmiany napędowe, a także większość pakietów.

 

Specjalne wersje wyposażenia

Choć nowy model zadebiutował w tym roku, już w następnym roku w cenniku pojawią się atrakcyjne nowości – specjalne wersje Corolla GR Sport oraz Corolla TREK. Pierwsza z nich to usportowiona odmiana modelu, opracowana przez Toyota Gazoo Racing. Druga to stylizowana na crossovera Corolla TS Kombi, zaprojektowana we współpracy z renomowanym producentem rowerów Trek Bicycle. Podczas Targów Fleet Market na stoiku Toyota Motor Poland będzie mozna zobaczyć model TREK.

 

Przeczytaj również
Popularne