Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Trends

Sven Schuwirth dołącza do zarządu SEAT S.A.

Sven Schuwirth został mianowany nowym wiceprezesem ds. sprzedaży i marketingu SEAT S.A. z dniem 1 lutego 2024 roku. Tym samym dołączy do zarządu hiszpańskiej firmy, podlegając bezpośrednio Wayne'owi Griffithsowi oraz zastąpi Kaia Voglera, który obejmie nowe obowiązki w Volkswagen Financial Services Overseas AG.

 

Nowy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej, co zawdzięcza wieloletniej pracy w AUDI AG. W 2004 roku został mianowany dyrektorem ds. rozwoju marki i tożsamości korporacyjnej. W 2008 roku jako szef strategii marki był odpowiedzialny za rozwój gamy produktowej produktową i komunikację. W latach 2009-2016 Schuwirth był szefem działu rozwoju marki i cyfryzacji. W 2019 r., po roku pracy w BMW AG, powrócił do AUDI AG, aby objąć kierownictwo nad nowo utworzonym działem "Brand Audi, Digital Business and Customer Experience".

 

W czerwcu 2021 roku Schuwirth dołączył do SEAT S.A. jako dyrektor ds. biznesu cyfrowego i strategii produktowej. Od tego czasu miał fundamentalne znaczenie dla rozwoju strategii produktowej CUPRY i kierowania ekspansją marki na nowe rynki, w tym Australię. W marcu 2023 roku został mianowany dyrektorem operacyjnym CUPRA.

 

W obliczu wyzwań, z którymi mierzyła się branża motoryzacyjna, możliwość liczenia na wizjonerskich liderów, takich jak Sven Schuwirth, jest szczególnie istotna. Zwłaszcza obecnie, gdy nasze marki stoją przed złożoną transformacją. Sven wykonał świetną robotę w ciągu ostatnich dwóch lat w naszej firmie i doskonale zintegrował się z całym zespołem i kulturą organizacji. Podziela naszą wizję przyszłości zarówno SEAT-a, jak i CUPRY, a co najważniejsze jest całkowicie zaangażowany w jej realizację – powiedział Wayne Griffiths, dyrektor generalny marek SEAT i CUPRA.

 

Główne zadania Schuwirtha na nowym stanowisku będą obejmować wkład w transformację firmy w kierunku elektryfikacji, zarządzanie wprowadzaniem na rynek nadchodzących modeli, w tym CUPRA Tavascana, Terramar oraz Raval, a także dalszy rozwój SEAT-a.

 

Chciałbym wyrazić wdzięczność Kaiowi Voglerowi, którego osobisty wkład pomógł podwoić wyniki sprzedaży firmy. To także dzięki niemu CUPRA stała się jedną z najszybciej rozwijających się marek motoryzacyjnych w Europie. Współpraca z Kaiem to była prawdziwa przyjemność i osobiście dziękuję mu za jego niekończące się wsparcie. Jestem przekonany, że idealnie sprawdzi się w swojej przyszłej roli CEO Volkswagen Financial Services Overseas AG – dodaje Griffiths.

Przeczytaj również
Popularne