Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Trends

Program sprzedaży używanych z sukcesem

W 2023 roku w programie Das WeltAuto nowych właścicieli znalazło 24 417 samochodów używanych. To znaczący przyrost w porównaniu z 2022 rokiem – aż o 22,5 procent.

Średni wiek sprzedanego w programie auta znacząco spadł w porównaniu z ubiegłymi latami i wynosił zaledwie 3,4 lat. W ramach Das WeltAuto były dostępne wyłącznie wyselekcjonowane auta, o sprawdzonym pochodzeniu, ze zweryfikowanym przebiegiem. Nie inaczej będzie w przypadku nowych, markowych programów – Volkswagen Certyfikowane używane, Skoda Plus Certyfikowane używane, SEAT Certyfikowane używane, Volkswagen Samochody Dostawcze Certyfikowane używane oraz CUPRA Approved – które w tym roku zajmą miejsce Das WeltAuto.

Rok 2023 upłynął pod znakiem przygotowań do zmiany w strukturze systemu sprzedaży samochodów używanych – miejsce Das WeltAuto zajmą programy poszczególnych marek. W ramach tych programów klienci znajdą pojazdy ze zweryfikowaną historią, przebiegiem i stanem technicznym, jednak wyłącznie marek Grupy Volkswagen, które będą oferowane przez dealerów reprezentujących odpowiednie marki. Poza rebrandingiem programu celem zmiany jest prezentacja oferty pojazdów używanych danej marki na jej stronie internetowej. Z perspektywy klienta zmiana ta oznacza zapewnienie im doświadczenia i standardu obsługi, jak przy zakupie nowego pojazdu. To swego rodzaju zaproszenie do świata wybranej marki.

2024 rok to w sprzedaży samochodów używanych u dealerów Grupy Volkswagen rok zmian, a cały system czeka szeroko zakrojona transformacja. Dobre wyniki, jakie udało się uzyskać dealerom uczestniczącym w programie Das WeltAuto w 2023 pozwalają patrzeć z nadzieją na sukces także w tym roku. 24 417 samochody, które zmieniły właścicieli w minionych 12 miesiącach to najlepszy wynik w historii Das WeltAuto. Największym powodzeniem cieszyły się używane Skody, które stanowiły ponad 35 procent sprzedaży (8615 aut). Kolejne miejsca zajęły Volkswagen Samochody Osobowe (29,4 procent, 7179 samochodów) i SEAT (7,8 procent, 1894 samochody). Z kolei w podziale na modele czołowa dziesiątka wyglądała następująco:

Top 10 modeli Das WeltAuto w 2023 roku w Polsce (w szt.):
1. Skoda Octavia – 2593
2. Skoda Fabia – 1945
3. Volkswagen Golf – 1597
4. Volkswagen Passat – 1426
5. Skoda Superb – 1318
6. Volkswagen Tiguan – 1102
7. Seat Leon – 766
8. Volkswagen T-Roc – 674
9. Skoda Kodiaq – 639
10. Skoda Rapid – 525

„Rok 2024 był dla nas wyjątkowy z dwóch powodów. Po pierwsze sieć dealerska Das WeltAuto osiągnęła najwyższą w historii sprzedaż, dostarczając do klientów 24 417 samochodów. Tak duże zaufanie nabywców jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i zobowiązaniem. Po drugie był to rok największego projektu transformacyjnego w segmencie samochodów używanych, gdzie przygotowywaliśmy zmianę z jednego multimarkowego programu sprzedaży samochodów używanych (Das WeltAuto) do pięciu markowych programów. Chcemy tym samym być bliżej klientów i tworzyć jednolite ekosystemy łączące świat samochodów nowych, używanych, finansowania oraz obsługi posprzedażnej w ramach danej marki. Wierzę, że połączenie potencjału rynkowego, determinacji dealerów oraz nowych programów pozwoli dotrzeć do jeszcze większej liczby klientów w 2024 roku” – powiedział Daniel Ciachowski, dyrektor ds. samochodów używanych, remarketingu i wartości rezydualnych Grupy Volkswagen w Polsce.

W związku ze zmianami oferty sprzedaży samochodów poszczególnych marek można teraz znaleźć na poświęconych im stronach internetowych:

 

 

Przeczytaj również
Popularne