Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Poznaliśmy laureatów Nagród PZWLP w 2019 roku

Poznaliśmy laureatów Nagród PZWLP w 2019 roku

Podczas uroczystej XII Gali Nagród PZWLP, która odbyła się 21 listopada w Hotelu Sofitel Victoria
w Warszawie, poznaliśmy laureatów tegorocznych nagród przyznawanych przez organizację. PZWLP przyznaje swoje statuetki w pięciu kategoriach. Wraz z tegoroczną edycją konkursu, do Nagród PZWLP nominowano już łącznie ponad 1000 firm.

 

Nagrody PZWLP

Nagrody PZWLP to obecnie jedne z najbardziej prestiżowych i najlepiej rozpoznawalnych wyróżnień na rynku flotowym w Polsce. Po wprowadzeniu w 2017 roku nowej nagrody – dla dealera samochodów – są aktualnie przyznawane w łącznie pięciu kategoriach: Bezpieczna Flota, Eko Flota, dla najlepszego serwisu napraw mechanicznych, najlepszego serwisu napraw blacharsko – lakierniczych oraz dla dealera samochodów najbardziej przyjaznego branży flotowej. 

Niezmiennie od 12 lat Nagrody PZWLP stanowią unikalne, ręcznie wykonywane przez artystę rzeźbiarza Dariusza Zielińskiego statuetki z brązu. Laureaci są wyłaniani w 2 – etapowych konkursach, na podstawie nominacji firm należących do organizacji oraz ocen przyznawanych według precyzyjnych, co roku aktualizowanych kryteriów. Laureat Nagrody Eko Flota jest wyłaniany przez jury złożone nie tylko z przedstawicieli Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, ale również Związku Polskiego Leasingu (ZPL) i Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych (SKFS).
W przypadku Nagrody Bezpieczna Flota, w skład jury, poza przedstawicielami PZWLP, wchodzą również eksperci Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego.

 laureaci gali PZWLP

 

Jak wygląda lista laureatów Nagród PZWLP w 2019 roku?

Nagrodę PZWLP „Mobilizator” w kategorii „Najlepszy Serwis Napraw Mechanicznych” otrzymała w tym roku firma Bawaria Motors Janki. W gronie najwyżej ocenionych przez jury konkursu serwisów w tej kategorii, poza laureatem, znalazły się jeszcze firmy Dom Volvo oraz Zimny Auto. Statuetkę „Protektor”, czyli Nagrodę PZWLP w kategorii „Najlepszy Serwis Napraw Blacharsko – Lakierniczych”, otrzymała z kolei Grupa Bońkowscy. Wśród najwyżej ocenionych serwisów blacharsko – lakierniczych znalazły się poza tegorocznym zwycięzcą również firmy Auto Miras oraz Auto Drap.

Nagroda PZWLP „Kontraktor”, w kategorii „Dealer Samochodów Najbardziej Przyjazny Branży Flotowej”, trafiła w tym roku do firmy Euroservice Sp. j. Marek Janowski – Józef Czech, Autoryzowany Dealer Volvo, a oprócz niej w gronie najwyżej ocenionych dealerów znalazły się Grupa Bońkowscy i Grupa Krotoski.

 

nagrody gali PZWLP

 

Nagroda PZWLP Eko Flota w kategorii „Flota Najbardziej Przyjazna Środowisku”, która jest przyznawana w oparciu o nominacje i oceny aż 3 organizacji branżowych – poza PZWLP także Związku Polskiego Leasingu i Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych – została w tym roku wręczona firmie Nestlé Polska S.A. Wśród najwyżej ocenionych firm w tej kategorii znalazły się poza laureatem firmy ING Bank Śląski i Grupa Eurocash. 

Wreszcie, piąta z Nagród PZWLP – Bezpieczna Flota, w kategorii „Firma Najbardziej Zaangażowana  w Edukację Kierowców”, przyznawana w drodze nominacji i ocen nie tylko PZWLP, ale również Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego, została przyznana firmie Philip Morris International  w Polsce. W gronie najwyżej ocenionych przez jury konkursowe firm znalazły się ponadto  BNP Paribas Bank Polska oraz Bibus Menos.  

Ważne firmy na warszawskiej gali

W tym roku Gala Nagród PZWLP odbyła się w szczególnym na mapie Warszawy Hotelu Sofitel Victoria, czyli obiekcie o bardzo bogatej historii, doskonale kojarzonym nie tylko przez warszawiaków, ale również całe społeczeństwo, będącym miejscem organizacji wielu ważnych wydarzeń biznesowych, czy gospodarczych, a także scenerią dla wielu popularnych polskich produkcji filmowych. Imprezę poprowadził dziennikarz i prezenter telewizyjny Damian Urbańczyk, a Patronem Honorowym wydarzenia został Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej.


W XII Gali Nagród PZWLP wzięli udział nie tylko najważniejsi przedstawiciele 20 firm wynajmu długoterminowego, Rent a Car oraz leasingowych, skupionych aktualnie w PZWLP, ale również goście reprezentujący producentów i importerów samochodów, przedstawiciele koncernów paliwowych, czy firm ubezpieczeniowych. Ponadto, wśród gości Gali znaleźli się także reprezentanci organizacji branżowych rynku motoryzacyjnego, bankowego, leasingowego, związanych z bezpieczeństwem drogowym, czy przedstawiciele instytucji publicznych. Gościem specjalnym wydarzenia, który wystąpił z prelekcją na temat przyszłości mobilności, był Jorge F. Delgado, Dyrektor Generalny RACE (Real Automóvil Club de España).

Przeczytaj również
Popularne