Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
UTA

Fiaty doblo we flocie PKP PLK

„Dzięki konkurencyjnej ofercie na samochody oraz dużemu zaangażowaniu firmy finansującej kontrakt, Hitachi Capital Polska Sp. z o.o., wygraliśmy przetarg na dostawy samochodów dla PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.”, powiedział Łukasz Burakowski, LCV Key Account Manager FCA Poland.

 

Transakcja dotyczy łącznie 118 Fiatów Doblò, które będą użytkowane przez pracowników PKP PLK S.A. (spółka Grupy PKP S.A.) na terenie całego kraju. Samochody zostały dostarczone w ramach przetargu publicznego i będą przeznaczone do celów operacyjnych PKP PLK S.A.. Na liście znalazło się 88 Fiatów Doblò Cargo Combi Maxi SX i 30 Fiatów Doblò Cargo Combi SX. Ich wydania Klientowi rozpoczęły się już w marcu 2020 r.

 

Warto dodać, że to kolejny raz, gdy PKP stawiają na ten model Fiat Professional, marki FCA. Świadczy to, że samochody Fiat Doblò dostarczone na mocy wygranego przetargu w 2019 roku, zostały przez PKP docenione za wyjątkowość i niezawodność w spełnianiu oczekiwań w zakresie swobodnej mobilności, komfortu jazdy i użytkowania w poszanowaniu środowiska.

Model dostępny w wersjach osobowej i dostawczej został wprowadzony na rynek pod koniec 2000 roku i obecnie występuje już w czwartej generacji.

 

Fiat Doblo

 

Dobló Cargo Combi czwartej generacji, potwierdza niezwykłe zalety modelu marki Fiat Professional, oferując szereg rozwiązań technicznych i funkcjonalnych, które zapewniają maksymalne osiągi oraz optymalne prowadzenie i komfort jazdy. To przede wszystkim dzięki niezależnemu zawieszeniu tylnej osi z 2-wahaczowym zawieszeniem typu Bi-link (element niespotykany w tym segmencie samochodów).

Oprócz wersji osobowej w ofercie jest również wersja przeznaczona do przewozu towarów

Dzięki ładowności wynoszącej do 1 tony oraz pojemności ładunkowej  do 5,4 m3,  Dobló Cargo ma wyjątkowe możliwości transportowe zarówno, jeśli chodzi o masę ładunku, jak i jego wymiary. Dzięki temu jest doskonały pod każdym względem do wykorzystywania w działalności handlowej. Poza tym, oferuje gamę silników gwarantujących niskie spalanie i koszty obsługi, szeroki wybór wersji od furgonów po pojazdy specjalistyczne i platformy do zabudowy przeznaczone do adaptacji pod konkretne zastosowanie. Słowem, każda firma może znaleźć odpowiednią dla siebie wersję zarówno, gdy chce poszerzyć swoją flotę, jak i ją odnowić. W zależności od rynku sprzedaży, gama składa się z czterech wersji nadwozia: Cargo, Kombi, Work-up (wersja z fabryczną skrzynią ładunkową) i Platforma do zabudowy, 2 wariantów wysokości i 2 długości rozstawu osi. Do wyboru są trzy silniki:  1.3 MultiJet II (80KM i 95 KM), 1.6 Multijet II (105 KM i 120KM) i 1.4 CNG (115 KM i 120KM).

Przeczytaj również
Popularne