
Profesjonalny Test Flotowy SKFS to projekt badawczy, realizowany przez Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych. Jego celem jest wyłonienie samochodów, które w danym roku najlepiej odpowiadają potrzebom rynku flotowego.
W tym roku motywem przewodnim jest bezpieczeństwo Floty oraz bezpieczeństwo jej użytkowników. Bezpieczeństwo jest bardzo istotnym elementem pracy Fleet Managerów, ponieważ mamy świadomość potrzeby ciągłego podnoszenia świadomości w tym zakresie. To jest również nasza odpowiedzialność społeczna i wkład w bezpieczeństwo użytkowników dróg.
Testowane w tym roku samochody będą oceniane poza aspektami technicznymi i praktycznymi dla flot, również w zakresie posiadanych systemów bezpieczeństwa i wsparcia codziennego bezpieczeństwa użytkownika flotowego.
W konkursie na SUBIEKTYWNY DEBIUT ROKU powalczą: KIA EV4, Skoda Kodiaq PHEV, Audi Q3, Hyundai Ioniq 9, Renault 4, Renault 5, Mazda 6e oraz BYD Seal 6.
Drugi dzień PTF będzie w pełni poświęcony merytoryce i praktyce zarządzania flotą. Wspólnie z naszymi Partnerami – importerami, dealerami, firmami z branży flotowej oraz dostawcami usług okołoflotowych – skoncentrujemy się na najlepszych praktykach związanych z bezpieczeństwem flot i ich użytkowników.
Program obejmie prezentacje, warsztaty oraz panele dyskusyjne prowadzone zarówno przez Partnerów, jak i Członków SKFS. To właśnie tutaj uczestnicy będą mogli zapoznać się z praktycznymi aspektami wdrażania nowoczesnych rozwiązań, narzędzi i technologii, które wspierają codzienną pracę Fleet Managerów.
Dzięki dedykowanej przestrzeni wystawienniczej Partnerzy zyskają możliwość przedstawienia innowacyjnych produktów i usług, a uczestnicy – szansę na bezpośredni kontakt z ekspertami oraz poznanie konkretnych rozwiązań możliwych do wdrożenia w firmach. Drugi dzień stanie się więc forum wymiany wiedzy i doświadczeń, przestrzenią budowania trwałych relacji oraz źródłem inspiracji dla całej branży flotowej.
Szczególną nowością tegorocznej edycji będzie strefa samochodów dostawczych ze specjalistycznymi zabudowami. To wyjątkowa część wydarzenia, w której Fleet Managerowie będą mogli z bliska przyjrzeć się praktycznym wyzwaniom i możliwościom, jakie niesie dobór i użytkowanie pojazdów dostawczych w różnych branżach. Strefa ta została stworzona z myślą o firmach, które oczekują rozwiązań dopasowanych do realnych potrzeb biznesu, a nie jedynie katalogowych ofert.
„Chcemy, aby drugi dzień PTF nie był jedynie prezentacją rozwiązań, ale realnym forum wymiany wiedzy. To czas, kiedy teoria spotyka się z praktyką, a Fleet Managerowie zyskują możliwość czerpania inspiracji, które mogą wdrożyć w swoich firmach. Strefa samochodów dostawczych jest naturalnym uzupełnieniem tej koncepcji – pokazuje, jak ważne są konkretne i praktyczne narzędzia w codziennym zarządzaniu flotą” – podkreśla Luba Kurek, Wiceprezes Zarządu SKFS.
Tegoroczny PTF odbędzie się na Autodromie Jastrząb oraz w Hotelu Europa w Starachowicach.
Zwycięzców w poszczególnych segmentach ogłosimy na Jubileuszowej Gali 20-lecia SKFS, w listopadzie br.
Kontakt dla mediów: Sylwia Biniak – biuro@skfs.pl