Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Nowa Toyota Made in Poland

Stellantis i Toyota Motor Europe (TME) ogłosiły rozszerzenie dotychczasowej współpracy o nowego dużego auta użytkowego, zarówno z napędem konwencjonalnym, jak i elektrycznym. Będzie to już trzeci obok kompaktowego i średniej wielkości vana model samochodu dostawczego, który obejmie umowa między producentami.

Nowy pojazd będzie produkowany w zakładach Stellantis w Gliwicach w Polsce i w miejscowości Atessa we Włoszech. Auto trafi do sprzedaży w połowie 2024 roku, a wraz z nim Toyota zadebiutuje w segmencie dużych samochodów użytkowych.

Współpraca Stellantis i TME rozpoczęła się w 2012 roku od średniej wielkości użytkowego vana Toyota PROACE produkowanego w fabryce Stellantis Hordain we Francji. W 2019 roku dołączył do niego kompaktowy model PROACE CITY produkowany w fabryce Stellantis w Vigo w Hiszpanii. Zapowiadany duży dostawczy van pogłębi współpracę między TME i Stellantis, umożliwiając Toyocie skompletowanie pełnej gamy lekkich samochodów dostawczych w Europie, a jednocześnie pozwalając obu firmom czerpać korzyści z optymalizacji kosztów rozwoju i produkcji.

„To dla nas wspaniała wiadomość i tak naprawdę naturalny, kolejny krok w rozwoju biznesu LCV. Przez ostatnie lata sukcesywnie budowaliśmy swoją pozycję na rynku samochodów użytkowych, teraz przyszedł czas na segment największy, czyli HDV. Od dłuższego czasu przygotowywaliśmy się do wprowadzenia największego vana, zatem będzie to dla TCE i naszych dealerów doskonała możliwość dalszego rozwoju biznesu” – skomentował Tomasz Suliga Regional LCV Manager Toyota Central Europe.

 

Toyota

Przeczytaj również
Popularne