Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Fleet Derby TOP

Nagrody flotowe Fleet Derby 2015 rozdane

Szanowni Państwo, przyznaliśmy 27 statuetek w Plebiscycie Fleet Derby 2015. Uroczystość wręczenia statuetek miała miejsce 14 maja w warszawskim hotelu Hilton. Poniżej przedstawiamy laureatów.

Tegoroczny plebiscyt był innowacyjny, ponieważ wszystkich laureatów wyłoniliśmy za pomocą głosowania internetowego, które trwało dwa miesiące (od 16 marca do 10 maja br.). Głosy oddawano zarówno na produkty, usługi, samochody flotowe, ale także na osoby oraz motoryzacyjną markę flotową. Cieszy duże zainteresowanie plebiscytem nie tylko ze strony dostawców usług, ale także ze strony głosujących. Plebiscyt to jedna z nielicznych form, kiedy to właśnie flotowcy i ludzie czynnie zarządzający samochodami firmowymi mogą poprzez oddanie głosu wyrazić uznanie dla dostawców usług.

Prawdziwa osobowość
Jednym z najważniejszych wyróżnień jest to przyznawane w kategorii Osobowość Flotowa. Najważniejszym, ponieważ przyznawane jest nie za produkt, nie za kompleksową usługę czy innowacyjne wdrożenie, ale właśnie za osobowość. W tegorocznej edycji bezapelacyjnie zwyciężył Leszek Pomorski, prezes zarządu, dyrektor generalny Alphabet Polska Fleet Management, a także wieloletni prezes Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, obecnie pełniący funkcje członka Rady Programowej. Leszek Pomorski był wyraźnie zdumiony wyróżnieniem i serdecznie podziękował za wszystkie oddane na niego głosy. Jak to bywa w przypadku takich osób, skromność to jedna z podstawowych zalet.

Klasowa marka
Drugą, nieco odbiegającą od pozostałych, nagrodą jest ta przypadająca w udziale Motoryzacyjnej Marce Flotowej. Dlaczego to wyróżnienie jest szczególne? Ponieważ oceniane były m.in. takie parametry, jak: jakość oferty skierowanej do klientów instytucjonalnych, jakość oferowanych modeli, paleta oferowanych modeli, pokrycie kraju siecią dealerską/serwisów, jakość współpracy z działem flotowym, obsługa klienta, oferta cenowa i polityka rabatowa, polityka serwisowa koncernu/importera. Czyli tak naprawdę wszystkie najważniejsze dla klientów flotowych aspekty. Dodatkowo w tej kategorii głosujący mogli każdy aspekt działalności oceniać od 1 do 6 pkt, gdzie 6 oznacza ocenę celującą. O wyniku decydowała nie liczba głosów, ale ich średnia. Tegoroczny tytuł Motoryzacyjnej Marki Flotowej trafił do Volkswagena. Ta niemiecka marka miała nie tylko największą liczbę głosów, ale, co oczywiste, także najwyższą średnią ocen, która wyniosła 5,6 pkt.

Siedemdziesiąt samochodów
W czternastu kategoriach flotowych, które przygotowaliśmy wraz z ekspertami Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, uczestnicy plebiscytu mogli wybierać najlepsze modele. Było kilka niespodzianek, kilka wyników niemal na styku, a także kilka triumfów zdecydowanych faworytów. Trzy statuetki zdobył Hyundai, wysyłając poważny sygnał, że ten koncern zaczyna się bardzo poważnie liczyć w pozyskaniu klientów, szczególnie w mniejszych segmentach, ponieważ wygrał z modelem i10 w segmencie A oraz i20 w segmencie B. Trzecia statuetka przypadła w segmencie crossovera dla modelu ix35. Także trzy wyróżnienia zdobyła marka Ford, w tym w tych ważnych flotowo segmentach, Focus wygrał w segmencie C, natomiast Mondeo w segmencie D. Transit Connect nie pozostawił złudzeń konkurentom w segmencie małych samochodów dostawczych. Toyota odebrała trzy statuetki, za model Verso w kategorii mały MPV oraz za samochód przyjazny środowisku –Auris Hybrid. W segmencie D Premium nagroda za model Lexus IS300h. Marka co prawda inna, ale jeden koncern. W segmencie E wyróżniony został model Infiniti Q70, a w segmencie duży SUV Jeep Grand Cherokee. Także po jednej nagrodzie zebrały: Opel (model Vivaro), Renault (Trafic Passenger) i Fiat (Ducato).

Produkty i usługi
Tutaj rywalizacja byłą jeszcze bardziej zacięta niż w przypadku samochodów. Po dwóch miesiącach głosowania udało się wyłonić zwycięzców w jedenastu kategoriach. Szczególnie w kategorii; karta paliwowa i ogumienie oraz serwis ogumienia walka trwała niemal do ostatniego dnia głosowania. W tych kategoriach rzutem na taśmę, używając terminologii sportowej, wygrali odpowiednio BP z Kartą BP Routex i GoodYear Dunlop Tires Polska z serwisem Premio. Przedstawiamy poniżej wszystkich nagrodzonych, serdecznie gratulujemy wszystkim tym, którzy odebrali statuetki, ale także tym, którzy zgłosili swoje produkty i usługi w poszczególnych kategoriach. Zapraszamy serdecznie do kolejnej edycji Plebiscytu Fleet Derby 2016.

FLEET DERBY 2015 – OSOBOWOŚĆ FLOTOWA

Leszek PomorskiLeszek Pomorski Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Alphabet Polska Fleet Management

 

 

 

 

FLEET DERBY 2015 – MOTORYZACYJNA MARKA FLOTOWA

Volkswagen Volkswagen

 

 

 

 

 

 

 

 

FLEET DERBY 2015 – SAMOCHÓD FLOTOWY ROKU

Najlepszy Samochód Flotowy w kategorii – SEGMENT A - Hyundai i10 Najlepszy Samochód Flotowy w kategorii – SEGMENT B - Hyundai i20 Najlepszy Samochód Flotowy w kategorii – SEGMENT C - Ford Focus Najlepszy Samochód Flotowy w kategorii – SEGMENT D - Ford Mondeo Najlepszy Samochód Flotowy w kategorii – SEGMENT D PREMIUM - Lexus IS300h Najlepszy Samochód Flotowy w kategorii – SEGMENT E - Infiniti Q70 Najlepszy Samochód Flotowy w kategorii – MAŁY MPV - Toyota Verso Najlepszy Samochód Flotowy w kategorii – DUŻY MPV - Renault Trafic Passenger Najlepszy Samochód Flotowy w kategorii – MAŁY SUV I CROSSOVER - Hyundai ix35 Najlepszy Samochód Flotowy w kategorii – DUŻY SUV - Jeep Grand Cherokee Najlepszy Samochód Flotowy w kategorii – MAŁY SAMOCHÓD DOSTAWCZY - Ford Transit Connect Najlepszy Samochód Flotowy w kategorii – SAMOCHÓD DOSTAWCZY DO 2,8 t DMC - Opel Vivaro Najlepszy Samochód Flotowy w kategorii – DUŻY SAMOCHÓD DOSTAWCZY DO 3,5 t DMC - Fiat Ducato Najlepszy Samochód Flotowy w kategorii – SAMOCHÓD PRZYJAZNY ŚRODOWISKU - Toyota Auris Hybrid

FLEET DERBY 2015 – PRODUKT, USŁUGA FLOTOWA

Piotr Sokołowski - Dyrektor Działu Kart Paliwowych BP EUROPA SE

Najlepszy Produkt, Usługa Flotowa w kategorii – KARTA PALIWOWA
BP Europa SE
BP PLUS Routex – Karta dla dużych i małych flot

Michał Chudzik Dyrektor Handlowy Alphabet Polska Fleet Management

Najlepszy Produkt, Usługa Flotowa w kategorii – CAR FLEET MANAGEMENT -
Alphabet Polska Fleet Management Sp. z o.o.
Wynajem długoterminowy

Maciej Panek - Prezes PANEK S.A.Najlepszy Produkt, Usługa Flotowa w kategorii – SHORT TERM RENTAL
PANEK S.A.
Wynajem krótkoterminowy
Andrzej Zwierzchowski - Prezes Zarządu firmy PasComNajlepszy Produkt, Usługa Flotowa w kategorii – IT - PasCom Sp. z o.o.
PasCom FLOTA II EURO
Marek Czubak LincorNajlepszy Produkt, Usługa Flotowa w kategorii – GPS I MONITORING
Lincor
TruckOnline – FleetManagement
Mateusz Stachowicz - Fleet Administrator Leader Goodyear Dunlop Tires PolskaNajlepszy Produkt, Usługa Flotowa w kategorii – OPONY I SERWIS OGUMIENIA -
Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o.
PREMIO jako profesjonalna sieć do obsługi pojazdów flotowych
Konrad Owsiński - Dyrektor Ubezpieczeń Biznesowych LINK4 Najlepszy Produkt, Usługa Flotowa w kategorii – UBEZPIECZENIA
LINK4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
Ubezpieczenia dla flot w LINK4

Piotr Włodarczyk - EurotaxGlass's Polska Sp. z o.o.Najlepszy Produkt, Usługa Flotowa w kategorii – SZACOWANIE WARTOŚCI REZYDUALNEJ I REMARKETING
EurotaxGlass's Polska Sp. z o.o.
Eurotax Forecast

Mirosław Sochacki Corporate Sales Manager Toyota Motor PolandNajlepszy Produkt, Usługa Flotowa w kategorii – ECO
Toyota Motor Poland Co., Ltd. Sp. z o. o.
Technologia hybrydowa Toyoty

Artur Sulewski Dyrektor Handlowy LeasePlan PolskaNajlepszy Produkt, Usługa Flotowa w kategorii – BEZPIECZEŃSTWO
LeasePlan Fleet Management Sp. z o.o.
SafePlan LeasePlan

Marcin Podleś Zastępca Dyrektora Handlowego Najlepszy Produkt, Usługa Flotowa w kategorii – SERWIS
Motointegrator Flota
Kompleksowe rozwiązania do obsługi flot samochodowych

 

Przeczytaj również
Popularne