Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
E-toll

Ważne zmiany w leasingu

Bierzemy samochód w leasing, ostania rata – jest ratą wykupu i takiego samochodu używamy do celów prywatnych. Dotychczas, jeżeli nie zgłaszaliśmy takiego auta do Urzędu Skarbowego jako środka trwałego, to po 6 miesiącach modliśmy go odsprzedać i ta sprzedaż była nieopodatkowana. Od przyszłego roku może się to zmienić.

Jak podaje portal money.pl od 2022 r. furtka pozwalająca na niepłacenie podatku zostanie zamknięta. Takie zapowiedzi wynikają ze zmian związanych z Polskim Ładem. Wykupienie samochodu poleasingowego do celów prywatnych, a następnie jego sprzedaż – bez względu na termin transakcji – będzie opodatkowana podatkiem dochodowym jako przychód z działalności gospodarczej.  Będziemy przyglądać się sprawie. Poprosiliśmy o komentarz przedstawicieli Polskiego Związku Leasingu, kiedy tylko ZPL sie ustosunkuje do proponowanych zmian zamieścimy stanowisko związku.

Przeczytaj również
Popularne