Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
UTA

Volkswagen Financial Services z ofertą finansową dla pojazdów elektrycznych

Volkswagen Financial Services jest finansową instytucją typu captive dla marek samochodowych Grupy Volkswagen. VWFS rozwija model biznesowy wspierający rozwój e-mobilności.

Oferta finansowa dla modelu ID.3 umożliwi dostępność tego samochodu w niskiej racie wraz z pełnym pakietem serwisowym, w formie leasingu dla przedsiębiorców oraz leasingu konsumenckiego dla klientów prywatnych – mówi  Daria Zielaskiewicz, Dyrektor Marketingu i Brand Managementu Volkswagen Financial Services.

Dzięki dedykowanemu finansowaniu wszelkie ryzyka – takie jak ryzyko utraty wartości auta w okresie użytkowania, a co za tym idzie także jego ewentualna odsprzedaż na rynku wtórnym – VWFS przejmuje na siebie, gwarantując klientom zwrot elektrycznego samochodu po zakończeniu umowy. Oferta finansowa dla modelu ID.3 będzie oparta na mechanizmie znanym z leasingu z rynkową wartością końcową, czyli tzw. leasingu z niskimi ratami. Takie produkty dla nowych samochodów Grupy Volkswagen,

W celu zapewnienia pełnej mobilności oraz dopasowania się do ich potrzeb oferta będzie zawierała 3 pakiety (nazwane Lease&Care). Klient sam zadecyduje, która opcja jest dla niego najlepsza: zawierająca pakiet przeglądów, dodatkową przedłużoną gwarancję czy np. mobilność zastępczą, w ramach której na 7 dni w roku (z możliwością wykupienia usługi na 14 dni) będzie mógł wymienić swoje auto elektryczne na podobnej klasy samochód z silnikiem spalinowym. W ramach dedykowanej oferty gwarantujemy brak zmartwień dla naszych klientów: doskonały elektryczny samochód, w niskiej miesięcznej racie, z ubezpieczeniem, z dopasowanym pakietem mobilności i z gwarancją jego odkupu po zakończeniu umowy, bez problemów z odsprzedażą na rynku wtórnym – podsumowuje ekspert VWFS.

Elektryfikacja flot

Poza dedykowaną ofertą finansowania samochodów elektrycznych, VWFS zapewni klientom pełne wsparcie i opiekę w zakresie e-mobilności, a także ustalenia e-flotowej strategii. – W ramach tych działań zostaną powołani konsultanci e-mobilności oraz eksperci w obszarach infrastruktury i ładowania, którzy zapewnią kompleksową pomoc w tworzeniu dopasowanej do potrzeb klienta e-floty. Przygotowujemy też flotowy przewodnik rozliczania WALLBOX-a i kosztów ładowania firmowych samochodów – mówi Daniel Trzaskowski, Dyrektor Zarządzający Biznesu Flotowego Volkswagen Leasing GmbH Oddział w Polsce. VWFS będzie też wspierać klientów w innych obszarach: gdzie ładować swój EV (elektryczny pojazd) czy w jaki sposób przygotować się do inwestycji w e-infrastrukturę (np. ładowarki na firmowym parkingu).

InMobi czynnie poprawia bezpieczeństwo na drodze. Aplikacja na bieżąco powiadamia kierowcę o zdarzeniach drogowych, takich jak korki czy wypadki. Pozwala to na dostosowanie trasy do okoliczności i sytuacji na drodze. Dodatkowo InMobi analizuje i ocenia styl i dynamikę jazdy, dzięki czemu kierowca może sobie wyrobić dobre nawyki na drodze. – Popularność aplikacji zachęciła VWFS do rozwijania projektu. W efekcie pod koniec 2019 roku odbędzie się premiera InMobi 2.0, które zyska nie tylko nową oprawę graficzną, ale i nowe funkcjonalności. – dodaje Magdalena Kaca.

E-zakupy

VWFS rozwija także nowe, wirtualne kanały sprzedaży. W tym roku marka ŠKODA wraz z Volkswagen Financial Services uruchomiła platformę sprzedaży samochodów online – pierwsze rozwiązanie tego typu na polskim rynku. Dzięki niemu klienci szybciej i wygodniej, ograniczając formalności do minimum, mogą kupić nowy samochód przez Internet. Sklep online ŠKODY oferuje samochody w leasingu dla przedsiębiorców oraz klientów indywidualnych, czyli w leasingu konsumenckim. Od 2020 roku, a więc już za kilka miesięcy, w internetowym sklepie ŠKODY pojawi się pierwszy elektryczny model producenta: CITIGOe iV.

Dostawcze w carsharingu

Volkswagen Financial Services angażuje się także w liczne projekty zwiększające dostępność nowoczesnych form korzystania z samochodów. W sierpniu br. na ulicach Warszawy i Poznania pojawiły się pierwsze auta biorące udział w pilotażowym projekcie carsharingu pojazdów dostawczych. Przygotowały go ProShare (dział Volkswagen Samochody Dostawcze z Hanoweru) i polski Volkswagen Samochody Dostawcze, przy wsparciu Volkswagen Financial Services. Operatorem przedsięwzięcia, podczas którego na ulicach jest testowanych łącznie 30 samochodów (14 Volkswagenów Caddy, 8 modeli T6 i 8 modeli Crafter) jest firma 4Mobility. Oferta skierowana jest zarówno do użytkowników indywidualnych, jak i instytucjonalnych.

Używane, gwarantowane i …w niskich ratach

VWFS dąży do zapewnienia klientom mobilności także w innych obszarach. W tym roku oferta z niskimi ratami została poszerzona o samochody używane. Dzięki Autonomii, bo tak nazywa się to innowacyjne i pierwsze tak kompleksowe rozwiązanie finansowe na polskim rynku, klienci mają dostęp do sprawdzonych, „młodych” samochodów używanych w niskich ratach. – Autonomia to głównie 2,3 i 4-letnie używane samochody Grupy Volkswagen. Wszystkie auta objęte programem Autonomia pochodzą między innymi z programów Das WeltAuto oraz Audi Select :plus. Są to samochody z gwarancją, sprawdzone w 117 punktach pod względem technicznym, z udokumentowanymi przeglądami i naprawami przeprowadzanymi w ASO, a także z gwarantowanym przebiegiem mówi Michał Dyc, Dyrektor Sprzedaży Detalicznej Volkswagen Financial Services.

Volkswagen Financial Services

Przeczytaj również
Popularne