Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
E-toll

Volkswagen Financial Services kupił EURO-Leasing

Volkswagen Financial Services wykupił 100% akcji spółki EURO-Leasing Polska, która pod brandem MAN Rental oferuje wynajem krótko i długoterminowy samochodów ciężarowych marki MAN. Dotychczasowym właścicielem spółki był niemiecki Euroleasing GmbH z siedzibą w Sittsen.

– Głównym powodem zmian właścicielskich była chęć rozszerzenia palety produktowej VWFS o wynajem krótko- i długoterminowy pojazdów marki MAN – mówi Piotr Borowski, dyrektor departamentu Truck & Bus w Volkswagen Financial Services oraz członek zarządów MAN Financial Services Polska (MAN FS) i EURO-leasing Polska. – Przejęcie EURO-Leasing nie wiąże się ze zmianami w dotychczasowym profilu działalności spółki – podkreśla ekspert.

MAN Financial Services to spółka należąca do Volkswagen Financial Services. MAN FS oferuje produkty finansowe i usługi klientom marki MAN z branży transportu drogowego. Oferta firmy to m.in. leasing operacyjny na okres od 36 do 60 miesięcy, wynajem długoterminowy oraz usługi ubezpieczeniowe. Ponad 90 proc. klientów MAN FS to firmy z branży transportu drogowego, zazwyczaj międzynarodowego.

Transport drogowy jest kluczowy dla Europy – pomimo pandemii popyt na pojazdy ciężarowe, a tym samym na ich finansowanie, będzie w najbliższych latach rósł. – Chcemy, aby ten rok przyniósł powrót do stanu sprzed pandemii w kwestii osiąganych wyników i decyzji zakupowych klientów. Na bieżąco monitorujemy rynek i widzimy jak ewoluują nastroje. Głównymi wyzwaniami w bieżącym roku – poza oczywiście pandemią – będzie konieczność stosowania unijnego Pakietu Mobilności oraz dostosowanie się do skutków Brexit-u – mówi Piotr Borowski.

MAN Financial Services zapowiada ofensywę produktową, zarówno jeżeli chodzi
o oferowane samochody, jak i ich finansowanie. – W naszej ofercie mamy dwa nowe modele: MAN TGX, który już stał się hitem sprzedaży w Europie oraz elektryczny MAN eTGE, lider w segmencie elektrycznych pojazdów dostawczych podkreśla Piotr Borowski. – Jednocześnie planujemy wprowadzenie usługi kredytowania, ponieważ zdefiniowaliśmy grupę klientów na pojazdy dostawcze i ciężarowe używane zainteresowanych właśnie takim rozwiązaniem – dodaje ekspert.

Volkswagen Financial Services jest liderem rynku leasingu i CFM w Polsce. VWFS oferuje usługi leasingu oraz finansowania i zarządzania flotą zarówno klientom korporacyjnym, średnim oraz małym przedsiębiorcom jak i konsumentom. Finansując zakup marek samochodowych koncernu Volkswagen (Volkswagen, SKODA, Audi, SEAT oraz Volkswagen Samochody Dostawcze), zapewnia profesjonalne doradztwo flotowe oraz dostarcza nowoczesne rozwiązania umożliwiające wygodne zarządzanie firmowym parkiem samochodowym. Dzięki przejęciu EURO-Leasing Polska, spółka wzmocni pozycję rynkową także w segmencie samochodów ciężarowych.

 

Volkswagen Financial Services

Przeczytaj również
Popularne