Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Lotos 2021

Promocyjny leasing na pojazdy elektryczne i hybrydowe

Rynek samochodów elektrycznych wzrósł w Polsce o 140 proc. r/r. Z tego względu spółka zdecydowała się na przedłużenie promocyjnej oferty finansowania pojazdów osobowych
i dostawczych do 3,5t - elektrycznych 100 proc. oraz aut hybrydowych 102 proc.

- Finansowanie aut niskoemisyjnych to jeden z naszych priorytetów. W zeszłym roku sfinansowaliśmy eko-pojazdy o łącznej wartości prawie 164  mln zł, przy wzroście +60 proc. r/r w autach elektrycznych oraz +18 proc r/r w  hybrydach - mówi Daniel Mrozek, dyrektor partnerstwa strategicznego i marketingu w Santander Leasing. - Wszystko na to wskazuje, że 2021 r. może przynieść kolejne wzrosty, a przyczyni się do tego m.in. dalszy rozwój infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych czy też możliwość uzyskania dofinansowania ze środków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – dodaje.

Według danych z końca grudnia 2020 r., w Polsce było zarejestrowanych łącznie 18 875 samochodów osobowych z napędem elektrycznym. W ubiegłym roku przybyło ich  9 879 sztuk – o 140 proc. więcej niż w 2019 r. – wynika z raportu „Licznik Elektromobilności” Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych oraz Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.

Oferta rynku w segmencie eko-aut stale się rozwija, a co najważniejsze świadomość rozwiązań w tym zakresie zarówno klientów indywidualnych, jak i firm rośnie bardzo dynamicznie.

– Chcemy w dalszym ciągu wspierać przedsiębiorców stąd też zdecydowaliśmy się przedłużyć ofertę promocyjną na finansowanie samochodów elektrycznych i hybrydowych. Przedsiębiorcy zainteresowani zakupem auta osobowego i dostawczego do 3.,t,. elektrycznego lub hybrydowego, do końca 2021 r. mogą skorzystać z oferty leasingu kolejno 100 i 102 proc. W przypadku inwestycji w pojazd elektryczny oznacza to dla firmy brak kosztów odsetkowych nawet przez okres 36 miesięcypodkreśla.

Oferta Santander Leasing w zakresie finansowania zielonych środków stałych, zarówno pojazdów jak i segmentu maszyn i urządzeń oraz fotowoltaiki, od ponad 10 lat stanowi kontynuację strategii wspierania eko-inwestycji.

Dla przypomnienia, z badania „Leasing Index” opublikowanego w połowie 2019 r. przez Santander Leasing zaledwie 4 proc. badanych firm w tamtym czasie planowało zakup auta elektrycznego, a 6 proc. – hybrydowego. Ale już aż 41 proc. małych polskich przedsiębiorstw zainteresowanych zakupem ekologicznego sprzętu lub pojazdu stwierdza, że prawdopodobnie skorzystałaby z finansowania inwestycji poprzez leasing.

 

Santander Leasing

Przeczytaj również
Popularne