Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
GEOTAB

Jak trzyma wartość Mercedes-Benz EQS?

Mercedes-Benz EQS jeszcze nie zawitał na dobre w salonach a już specjaliści z firmy Info-Ekspert przeanalizowali jak będzie ten model trzymał wartość w kolejnych latach eksploatacji.

EQS to pierwsza w pełni elektryczna luksusowa limuzyna marki Mercedes-EQ. To także pierwszy model bazujący na modułowej architekturze dla aut klasy wyższej i luksusowej zasilanych prądem. Początkowo model trafi na rynek w dwóch wersjach: EQS 450+ o mocy 245 kW (333 KM) oraz EQS 580 4MATIC o mocy 385 kW (524 KM). Wszystkie EQS-y dysponują silnikiem elektrycznym (eATS) na tylnej osi, a wersje z 4MATIC mają jednostkę eATS również z przodu.

EQS cechuje się bardzo dobrymi wartościami rekuperacji: maksymalne opóźnienie w trybie D Auto wynosi 5 m/s², z czego do 3 m/s² uzyskuje się poprzez rekuperację, a 2 m/s² – poprzez hamulce kół. Pozwala to na wytracanie prędkości aż do zatrzymania bez używania pedału hamulca. Wysoka moc rekuperacji (do 290 kW) i jej strategia korzystnie wpływają na zasięg. Model ten może osiągać zasięg nawet 770 km.

Według Info-Ekspert Mercedes-Benz EQS 450+ zachowa po trzech latach użytkowania 59,9% ceny z dnia zakupu, przy rocznym przebiegu na poziomie 15 tys. km. Przy tych samych parametrach wariant EQS 580 4Matic zachowa 58,6% ceny z dnia zakupu.

Dariusz Wołoszka, Kierownik Działu Wartości Rezydualnych, INFO-EKSPERT Sp. z o.o.

Mercedes EQS to pierwszy elektryczny model oferowany w segmencie super luksusowych limuzyn. Brak konkurencji na rynku, zasięg przekraczający 700 km czy cena zakupu na poziomie limuzyn zasilanych benzyną lub olejem napędowym sprawiają, że model spotyka się z dużym zainteresowanym ze strony nabywców.  Elektryczny Mercedes to pokaz możliwości producenta ze Stuttgartu – innowacyjne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa i komfortu, efektowny design przestrzeni pasażerskiej, najwyższej jakości materiały wykończeniowe, szeroka możliwość personalizacji pojazdu czy doskonałe osiągi to niewątpliwe atuty EQS'a. Powyższe cechy sprawiają, że elektryczny Mercedes będzie charakteryzował się niską utratą wartości. Po 3 latach i przebiegu 45 000 km zachowa nawet 60% swojej początkowej wartości. To wynik porównywalny z klasą S i innymi „spalinowymi" modelami w tym segmencie.

 

Fleet / Info-Ekspert

Przeczytaj również
Popularne