Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Arval podsumowuje i planuje

Arval, spółka należąca do Grupy BNP Paribas, specjalizująca się w dostarczaniu usług związanych z leasingiem pojazdów oraz rozwiązań w dziedzinie mobilności podsumowuje 2019 rok i publikuje wyniki swojej działalności.

Arval wypracował w 2019 r. wynik lepszy od średniej rynkowej, zajmując pozycję jednej z najszybciej rozwijających się firm leasingowych na świecie. Rok 2019 zaowocował znakomitym tempem rozwoju firmy, która znacznie powiększyła swoje udziały w rynku: Arval stał się rynkowym liderem w krajach, w których prowadzi działalność. Było to możliwe dzięki kompletnemu zakresowi najlepszych w swojej klasie usług świadczonych przez ponad 7000 pracowników spółki w 29 krajach.

W 2019 r. flota pojazdów Arval udostępniona leasingobiorcom wzrosła ogółem do 1 298 404 aut, tj. o 9,1%*. Liczba nowych pojazdów zamówionych przez klientów wzrosła o 8% rok do roku i wyniosła 380 982 sztuk. Liczba pojazdów sprzedanych na koniec obwiązywania umowy leasingu wzrosła o 6% rok do roku i wyniosła 269 830 sztuk. W większości regionów działalności, Arval wypracował dwucyfrowe tempo wzrostu liczebności floty: 20,8% w krajach skandynawskich, 19,3% w Europie Środkowej, 16,2% w krajach Beneluksu i Europy Południowej. W krajach, gdzie Arval posiada największą flotę pojazdów (Francja, Wielka Brytania, Hiszpania i Włochy), odnotowano wzrost o 7,3%.

W ubiegłym roku Arval wypracował także wzrost we wszystkich segmentach klientów, m.in. 7% w segmencie korporacyjnym i instytucji publicznych oraz 25% w segmencie wynajmu średnioterminowego. Bardzo wyraźnym tempem wzrostu (14% rok do roku) cechował się segment detaliczny. W tej grupie flota pojazdów użytkowanych przez leasingobiorców prywatnych wzrosła o 42%, kończąc rok na poziomie niemal 300 000 sztuk.

Arval zrobił także znaczący krok naprzód w kierunku transformacji energetycznej zgodnej z dwoma głównymi trendami obserwowanymi na rynku w 2019 r.: zmniejszeniem udziału pojazdów z silnikiem wysokoprężnym we flocie (75% całej floty) oraz przyspieszeniem wzrostu udziału pojazdów elektrycznych. To wyraz silnego zaangażowania spółki w działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Ponadto czwarty rok z rzędu Arval został nagrodzony złotym wyróżnieniem EcoVadis, firmy ratingowej oceniającej działania przedsiębiorstw w zakresie ich społecznej odpowiedzialności biznesu, i znalazł się w gronie 2% najlepszych pod tym względem firm w kategorii „Wynajem i leasing pojazdów silnikowych”. Te rezultaty potwierdzają sukces firmy w konsekwentnej realizacji przyjętej przez nią misji by za sprawą oferowanych rozwiązań dawać klientom możliwości pozytywnego wpływu na społeczności lokalne i przyczyniać się do ochrony klimatu.

Przegląd najważniejszych wydarzeń w 2019 r.

W 2019 r. Arval świętował 30-lecie swojego istnienia, co podkreśla wiedzę i doświadczenie wypracowane przez firmę na przestrzeni trzech dekad. Wraz z pojawieniem się w spółce nowego prezesa i dyrektora generalnego Alaina Van Groenendaela, rok 2019 był zarówno okresem podsumowania pewnych dotychczasowych działań, jak i rokiem nowej dynamiki oraz przygotowań na przyszłość.

W odpowiedzi na tempo zmian zachodzących w branży transportowej, instytucja ekspercka Corporate Vehicle Observatory została w 2019 r. przemianowana na Arval Mobility Observatory. Jej celem jest dostarczanie Grupie wyników niezależnych badań dla lepszego zrozumienia i przewidywania zmian w szeroko pojętej dziedzinie mobilności.

Dołączając w ubiegłym roku do sojuszu MaaS (Mobility-as-a-Service), Arval potwierdził swoją gotowość do zaangażowania się w budowę zintegrowanych rozwiązań przyszłości w dziedzinie mobilności wraz z pozostałymi członkami tej organizacji. Arval otworzył również cztery centra służące jako laboratoria testujące najnowocześniejsze rozwiązania w branży: telematykę, transformację energetyczną, mobilność i samochody autonomiczne.

Arval zmienił również swoje główne hasło na For the many journeys in life. Jednym ze sposobów, w jaki Arval dowodzi, że jego rola wykracza daleko poza leasing samochodów, jest zaangażowanie w tworzenie nowych środków mobilności, co stanowi odpowiedź Grupy na nowe wyzwania stojące przed szybko zmieniającą się branżą.

W drodze do roku 2020 – kluczowego roku dla rozwoju spółki

W 2020 r. położony zostanie fundament pod stworzenie nowego planu strategicznego Grupy o nazwie Arval Beyond, dzięki któremu Grupa będzie gotowa do zapewnienia sobie stałego rozwoju w nowej rzeczywistości, formułując przy tym na nowo swój dotychczasowy model biznesowy.

Arval przedstawi swoją nową strategię Arval Beyond
podczas Międzynarodowej Konferencji Prasowej w Houten w Holandii, 26 marca 2020 r.

Rok 2020 okresem dalszych innowacji

Arval w większym stopniu niż do tej pory stosuje podejście SMaRT (Sustainable Mobility and Responsibility Targets – czyli cele zrównoważonej mobilności i odpowiedzialności) zapewniając Klientom wsparcie w zakresie transformacji energetycznej. Pojazdy elektryczne stanowią tu kluczowy element, ponieważ w wielu przypadkach zapewniają one odpowiednią alternatywę w ramach tradycyjnych rozwiązań w zakresie mobilności. W tym obszarze na 2020 rok Arval postawił sobie bardzo ambitny cel:  osiągnięcie dwukrotnie wyższego od średniej rynkowej tempa wzrostu liczby rejestracji pojazdów elektrycznych.

Oprócz przechodzenia na flotę elektrycznych samochodów Arval skupi się na rozwiązaniach opartych na carsharingu wewnątrz firm czy wspólnym korzystaniu z przejazdów, ale także na współużytkowaniu rowerów. Badane są również możliwości rozwoju i wykorzystania autonomicznych pojazdów, które zostały niedawno zaprezentowane przez Arval we Francji.

Rok 2020: wzmocnienie pozycji na dotychczasowych rynkach i ekspansja na nowe terytoria

Rok 2020 r. ma być dla Arval dalszym okresem rozwoju działalności na całym świecie. Na początku stycznia br. Arval otworzył biura w Kolumbii, wzmacniając swoją pozycję w tym szybko rozwijającym się regionie świata (region LATAM – Ameryka Łacińska).

W 2020 r. przypadać będzie także 25 rocznica utworzenia Element-Arval Global Alliance – najdłużej funkcjonującego sojuszu strategicznego w branży zarządzania flotami pojazdów. Sojusz Element-Arval Global Alliance jest światowym liderem w dziedzinie zarządzania flotami pojazdów: zarządza obecnie ponad 3 mln pojazdów w ponad 50 krajach na całym świecie – w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) oraz regionie Azji i Pacyfiku.

– Po roku pracy jako prezes i dyrektor generalny spółki jestem bardzo dumny, mogąc pochwalić się wyśmienitymi wynikami wypracowanymi przez Arval. Dzięki zaangażowaniu naszych pracowników Arval jest gotowy zmieniać się i dostosowywać do zmieniających się potrzeb naszych klientów i  oferować nowe usługi mobilności. Przed nami ekscytujące czasy: Arval będzie towarzyszył swoim Klientom we wszystkich ich podróżach, tych odbywanych samochodami, ale nie tylko. Już 26 marca 2020 r. z przyjemnością opowiem Państwu o naszym nowym planie strategicznym, który nazwaliśmy Arval Beyond – zapowiedział Alain Van Groenendael, prezes i dyrektor generalny Arval.

Także w Polsce Arval może pochwalić się sukcesami. W dwudziestym roku działalności polska spółka awansowała do grupy ośmiu najważniejszych rynków Arval na świecie. Łączna flota zarządzanych pojazdów przekroczyła na koniec 2019 roku 38 000 pojazdów, odnotowując wzrost na poziomie 38 proc. rok do roku. W październiku, który był rekordowym miesiącem pod względem wzrostu floty, polski oddział Grupy zarejestrował 2000 pojazdów. Arval był nagradzany w niezależnych plebiscytach i konkursach takich jak Fleet Derby, Fleet Awards, Diamenty Forbesa, Orzeł Wprost - W minionym roku Arval umacniał swoją ofertę produktową, dostarczaliśmy klientom pierwsze floty elektrycznych samochodów, uruchomiliśmy też m. in. platformę on-line do sprzedaży samochodów używanych. W tym roku z pewnością flota zarządzanych przez nas samochodów elektrycznych wyraźnie wzrośnie, planujemy też rozszerzyć ofertę i proponować nasze rozwiązania klientom indywidualnym – mówi Rafał Antczak, Dyrektor Generalny Arval Service Lease Polska.

 

Arval

Przeczytaj również
Popularne