Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
MAN TGE

EM90 – minivan od Volvo!

Volvo wchodzi w segment minivanów z elektrycznym modelem EM90. To prawdziwa niespodzianka roku z naszego punktu widzenia, ale tak naprawdę to oczywisty krok, biorąc pod uwagę główny rynek zbytu, czyli Chiny.

A wchłania on rokrocznie około miliona takich samochodów, które w dodatku są wysokomarżowe. Właściciel Volvo, koncern Geely, nie mógł więc od tak odstąpić tego segmentu rywalom. Zastosował więc genialny w swojej prostocie manewr wprowadzając do oferty taki model pod znaną i całkiem prestiżową marką.

Volvo EM90 jest pierwszym modelem marki z podświetlanym logo. Minivan zapewnia zasięg do 738 kilometrów w cyklu testowym CLTC. Samochód jest wyposażony w akumulator o pojemności 116 kWh, a czas ładowania od 10 do 80 procent ma wynieść poniżej 30 minut. Napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 200 kW. EM90 przyspiesza od 0 do 100 km/h w 8,3 sekundy.

Przepysznie wykończone wnętrze Volvo pomieści sześciu pasażerów, w tym czworo na indywidualnych fotelach o szerokim zakresie regulacji. Za pomocą przełącznika lub polecenia wydanego asystentowi głosowemu możemy z łatwością zamienić wnętrze EM90 w teatr, salę konferencyjną lub sypialnię dla pasażerów tylnych foteli. Centrum obsługi stanowi centralnie osadzony ekran dotykowy o powierzchni 15,6-cala. W podsufitce znajdziemy ekran o tej samej przekątnej, z którego obraz mogą obserwować pasażerowie drugiego i trzeciego rzędu. Za nagłośnienie modelu EM90 odpowiada 21 głośników Bowers&Wilkins o łącznej mocy 2460 watów.

Podobnie jak flagowy SUV EX90, EM90 jest wyposażony w rozwiązania niezbędne do ładowania dwukierunkowego. Ta funkcja pozwala używać baterii EM90 jako power banku do ładowania innych samochodów i urządzeń elektrycznych.

Luksusowe minivany są w Polsce niszą. Oferowane są w niej Mercedes-Benz klasy V, Maxus Mifa 9 oraz Lexus LM. Nie wiadomo na razie czy Volvo EM90 pojawi się w Polsce.

 

PD

Przeczytaj również
Popularne