Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
TruckCare - 1

Eleport wybiera Tesle. Od Arval

Arval dostarczył firmie Eleport 15 elektrycznych samochodów Tesla Model Y, w ramach 3-letniego kontraktu na wynajem długoterminowy pojazdów z pełną obsługą.

O wyborze Tesli zadecydowała wysoka efektywność tych aut i rozpoznawalność marki.

Eleport to szybko rozwijający się w Polsce operator publicznych stacji ładowania oraz dostawca usług ładowania samochodów elektrycznych dla firm oraz samorządów i administracji publicznej. Firma przejęła dotychczas od innych operatorów w Polsce ok. 200 stacji ładowania oraz planuje budowę kilkuset własnych stacji. W najbliższych latach planuje zainwestować przeszło 100 milionów euro w rozwój sieci ładowania w Europie Środkowo-Wschodniej.

Nasza działalność w Polsce dynamicznie się rozwija, a samochody są jednym z podstawowych narzędzi pracy naszego zespołu. Poszukiwaliśmy wygodnego w podróży i efektywnego pojazdu, którego dostawy będą możliwe w krótkim czasie. O wyborze Tesli zadecydowała jednak efektywność. To jedne z najoszczędniejszych samochodów w swojej klasie, do tego z dużą rozpoznawalnością. Większość osób myśląc o samochodzie elektrycznym, myśli o Tesli. A my jesteśmy nierozłącznie związani z elektromobilnością. Ponieważ szybko rośniemy, myślimy już o wynajmie kolejnej transzy samochodów elektrycznych – mówi Janusz Grądzki, dyrektor zarządzający Eleport w Polsce.

- Dla operatora stacji ładowania wybór samochodów elektrycznych do floty był decyzją naturalną. Korzystając z wynajmu długoterminowego w Arval, firma Eleport w efektywny sposób rozbudowała flotę pojazdów w Polsce, zapewniła sobie szybką dostawę samochodów i pełną mobilność w trakcie trwania kontraktu, także w razie nieprzewidzianych zdarzeń. To kolejna firma w Polsce, która wybiera Tesle jako flotowe samochody, co potwierdza tylko nasze przekonanie, że elektromobilność jest przyszłością biznesu – mówi Robert Antczak, dyrektor generalny Arval Service Lease Polska.

Eleport rozpoczynał przygodę z elektromobilnością od stworzenia usługi carsharingu pojazdów elektrycznych w Estonii. Obecnie firma działa także na Łotwie, Litwie oraz Polsce i jest jednym z najszybciej rozwijających się operatorów stacji ładowania samochodów elektrycznych. Wszystkie pojazdy wykorzystywane przez Eleport to auta elektryczne. Inwestorami firmy są podmioty stojące m. in. za sukcesem takich marek jak Skype czy Bolt.

Elektryczne samochody podstawowym narzędziem pracy

Obecnie dostarczone 15 egzemplarzy Tesli Model Y będzie użytkowane przez pracowników Eleport z Polski i innych krajów w realizacji codziennych obowiązków, a także w podróżach do partnerów i klientów firmy. Tesla Model Y może na jednym ładowaniu przejechać około 500 km, zaś uzupełnienie energii na szybkich ładowarkach zajmuje kilkanaście minut. Samochody elektryczne są w firmie Eleport podstawowym narzędziem pracy.

Oprócz dostarczenia pojazdów w ramach usługi wynajmu z pełną obsługą, zespół Arval wspiera Eleport w przygotowaniu i złożeniu wniosków o dofinansowanie samochodów elektrycznych z programu „Mój Elektryk” Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Arval

Przeczytaj również
Popularne