Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
MAN

Nowe Mercedesy we flocie SIXT

Do floty SIXT Polska dołączyło 65 elektrycznych Mercedesów: to kompaktowe SUV-y EQA i EQB oraz modele klasy wyższej EQE i EQE SUV. To odpowiedź na potrzeby klientów, tłumaczą przedstawiciele firmy.

Popularność samochodów elektrycznych systematycznie rośnie, a wraz z tym idzie rozwój sieci publicznych stacji ładowania. Zmienia się również technologia – najnowsze auta na prąd reprezentują konsekwentny postęp w dziedzinie efektywności i gęstości energii, dzięki czemu zapewniają zasięgi pozwalające na komfortowe odbywanie dalszych podróży. A to sprawia, że kierowcy coraz chętniej wsiadają właśnie do samochodów elektrycznych.

W odpowiedzi na rynkowe trendy firma SIXT Polska poszerza swoją ofertę samochodów na wynajem o pojazdy elektryczne. Już teraz docenia je wielu klientów, m.in. ze względu na możliwość poruszania się buspasem, bezpłatnego parkowania oraz łatwego znalezienia miejsca parkingowego bezpośrednio przy ładowarce w miastach, a także wysokie osiągi i niespotykany komfort – napęd elektryczny pracuje niezwykle cicho i idealnie płynnie, a natychmiast dostępny moment obrotowy umożliwia błyskawiczne przeprowadzanie manewrów wyprzedzania.

Od A do E

Decydując się na poszerzenie floty aut elektrycznych na wynajem, firma SIXT Polska wybrała pojazdy Mercedes-Benz: kompaktowe SUV-y EQA i EQB oraz modele klasy wyższej EQE i EQE SUV. Łącznie to 65 samochodów.

Mercedes-Benz strategicznie widzi swoją przyszłość w samochodach elektrycznych, a przekazanie 65 takich pojazdów do floty SIXT Polska jest najlepszym dowodem na to, że elektromobilność zyskuje szeroką akceptację i cieszy się coraz większym zainteresowaniem oraz zaufaniem także w segmencie najmu krótko- i długoterminowego.

Elektryczne Mercedesy są wyjątkowo wydajne i sprawnie się ładują, a nasz przyjazny ekosystem usług ładowania Mercedes me Charge na czele z inteligentną nawigacją pozwala użytkować je w autentycznie intuicyjny sposób. Warszawski dealer Mercedes-Benz Auto Idea przekazał firmie SIXT Polska szerokie portfolio naszych aut na prąd, od kompaktowych SUV-ów EQA i EQB po modele klasy wyższej, EQE – podkreślając, że jako Mercedes-Benz już dziś jesteśmy gotowi dostarczać klientom wymarzone samochody elektryczne dostosowane do ich potrzeb – mówi Marcin Kwoka, COO, Head of Market Operations w Mercedes-Benz Polska.

Liczy się ekosystem

Mercedes-Benz już na wczesnym etapie rozpoczął transformację w kierunku elektromobilności, gromadząc cenne doświadczenie, a dziś oferuje auta na prąd praktycznie w każdym segmencie rynku, w którym jest obecny. Elektryczne samochody z gwiazdą reprezentują kompleksową koncepcję efektywności, począwszy od nienagannej aerodynamiki przez wydajne silniki elektryczne i pojemne akumulatory aż po układ zarządzania temperaturą z seryjną pompą ciepła oraz wydajne ładowanie – wysoka moc ładowania jest tu osiągana w szerokim zakresie stopnia napełnienia baterii, nawet powyżej 80%. Wybrane modele na życzenie oferują też przydatną na co dzień ładowarkę AC o mocy 22 kW.

Nabywca elektrycznego Mercedesa ma do dyspozycji cały ekosystem usług z dziedziny elektromobilności, w tym inteligentną nawigację, która automatycznie planuje postoje na uzupełnianie energii i odpowiednio przygotowuje akumulator, oraz kartę Mercedes me Charge, zapewniającą łatwy dostęp do stacji różnych dostawców, bez konieczności osobnej rejestracji. Efektywną jazdę ułatwia asystent, który na bieżąco kontroluje zużycie energii i może podsuwać wskazówki pozwalające uzyskać większy zasięg, a także rozbudowana rekuperacja z trybem automatycznym, uwzględniającym przebieg trasy.

Szybkie ładowanie

W rezultacie elektryczne modele Mercedes-Benz oferują jedne z lepszych parametrów ładowania i efektywności oraz imponujące zasięgi. Na przykład w przypadku modelu EQA 250+ o mocy 190 KM, z akumulatorem o użytecznej pojemności 70,5 kWh, zasięg w realistycznym cyklu mieszanym WLTP wynosi 558 km. Z kolei przestronna limuzyna EQE 350+ o mocy 292 KM, z akumulatorem o pojemności 96 kWh netto, na jednym ładowaniu w tym samym cyklu przejedzie aż 687 km. Przy średnim przebiegu na poziomie 15-20 tys. km rocznie umożliwia to ładowanie rzadziej niż raz w tygodniu.

SIXT Polska, jako jedna z wiodących firm w branży wynajmu samochodów, konsekwentnie dąży do redukcji emisji CO2 oraz poprawy efektywności energetycznej.

Zmieniające się trendy globalne oraz preferencje konsumentów jasno wskazują, że rynek aut elektrycznych będzie rósł. Decyzja SIXT Polska o partnerstwie z Mercedes-Benz to krok w kierunku przyszłości, w której mobilność będzie bardziej zrównoważona. Zależy nam na tym, aby zapewnić naszym klientom markę premium samochodów, również w segmencie aut elektrycznych – wyjaśnia Łukasz Żurek, Prezes SIXT Polska.

Przeczytaj również
Popularne