Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Webfleet Solutions z rozwiązaniami dla elektryków

Udział pojazdów elektrycznych we flotach będzie się sukcesywnie zwiększał, dlatego Webfleet Solutions już teraz wprowadził funkcjonalności pozwalające śledzić i zarządzać danymi dla pojazdów EV.

Telematyka Webfleet Solutions jest obecnie jedyną telematyką przygotowaną do mierzenia pojazdów elektrycznych. Firma Webfleet Solutions otrzymała nagrodę German Telematik Award 2020 za funkcjonalności dla pojazdów elektrycznych (EV) i zapowiada rozszerzenie funkcji EV w kolejnej, październikowej wersji WEBFLEET dla wszystkich klientów na całym świecie.

Dzięki nowej funkcjonalności dla pojazdów elektrycznych, która została wprowadzona na rynek na początku tego roku, menedżerowie flot mogą uzyskać zdalnie wgląd w stan pojazdów elektrycznych i hybrydowych, w tym pozyskiwać informacje w czasie rzeczywistym o poziomie naładowania baterii, zasięgu jazdy i pozostałym czasie ładowania. Platforma WEBFLEET także dostarcza klientom aktualne informacje dotyczące m.in. zużycia paliwa, stylu jazdy, przebytej trasy, przebiegu oraz innych kluczowych danych. Mogą pomóc klientom ocenić, które pojazdy z silnikami spalinowymi można łatwo zastąpić elektrycznymi.

Nowe, udoskonalone funkcje dla pojazdów elektrycznych oferują rozbudowane wsparcie dla menedżerów floty, którzy chcą wprowadzać do flot pojazdy elektryczne i maksymalizować wymierne oszczędności. Lokalizacje punktów ładowania będą dostępne na mapach na platformie WEBFLEET, które kierowcy mogą wyświetlać na terminalu PRO Driver. Te informacje oraz dane dotyczące pozostałego zasięgu pojazdów elektrycznych pomagają menedżerom floty w dalszej optymalizacji pracy kierowców. Dzięki nowym powiadomieniom, klienci będą na bieżąco informowani, gdy akumulator pojazdu osiągnie krytyczny poziom i wymaga doładowania. Webfleet Solutions udostępnia te wszystkie dane o pojazdach za pośrednictwem otwartego interfejsu API.

— Jestem wdzięczny i dumny ze zdobycia tej prestiżowej nagrody za nasze rozwiązanie dla pojazdów elektrycznych — mówi Taco van der Leij, wiceprezes Webfleet Solutions Europe. — To dowód uznania dla Webfleet Solutions, który nieustannie tworzy innowacyjne rozwiązania zarówno dla menedżerów flot, jak i kierowców. Pojazdy elektryczne staną się kluczową częścią wszystkich flot, jednak dostosowanie się do nowych rozwiązań nie jest łatwe. Będziemy nadal wspierać naszych klientów, aby niezbędna transformacja przebiegła bez zakłóceń — dodaje.

Niemiecka nagroda Telematik Award, która w tym roku została przyznana po raz dziesiąty, jest tradycyjnie wręczana podczas targów IAA Commercial Vehicles, aby uhonorować wybitne osiągnięcia i rozwiązania w dziedzinie telematyki. W związku z odwołaniem wydarzenia z powodu COVID-19, tegoroczna ceremonia wręczenia nagrody odbędzie się w formie online.

 

Webfleet

Przeczytaj również
Popularne