Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Rusza program "Mój Elektryk"

Od 12 lipca osoby fizyczne mogą ubiegać się o dotacje na zakup samochodów elektrycznych  i wodorowych. Wnioski elektroniczne przyjmuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dotacja wyniesie 18 750 złotych, a w przypadku posiadaczy Karty Dużej Rodziny - 27 tysięcy złotych. Na dopłaty z programu "Mój elektryk" przeznaczono 500  milionów złotych. 100 milionów ma być przeznaczone dla klientów indywidualnych, a 400 dla przedsiębiorców. Póki co nie sa znane szczegóły programu dla klientów instytucjonalnych. Wiadomo tylko, że środki będą przysługiwały także na samochody finansowane leasingiem.

Środki sa przeznaczone na samochody kosztujące nie wiecej niż 225 tysięcy złotych. Najpierw trzeba wyłożyć pieniądze na samochód, a następnie złożyć wniosek o zrefundowanie tej kwoty. Osoba ubiegająca się o dotację musi zarejestrować pojazd na terytorium Polski, ubezpieczyć go i zobowiązać się, że nie pozbędzie się go przez dwa lata od uzyskania dotacji.

Przeczytaj również
Popularne