Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
UTA

1600 km w Hyundaiu Kona Electric

Hyundai KONA Electric został uznany za najlepszy mały samochód rodzinny w pierwszej edycji konkursu Top Gear Electric Awards. Nagroda została przyznana po 1 600-kilometrowej podróży przez 9 europejskich krajów.

W grudniu 2019 w tę 24-godzinną podróż roku udał się Charlie Turner, redaktor naczelny magazynu BBC Top Gear. Korzystając z europejskiej sieci szybkich ładowarek, KONA Electric pobrała 316 kWh energii elektrycznej. Podczas podróży przez 9 krajów zdecydowano się na ładowanie baterii do 80% pojemności, aby zmaksymalizować czas jazdy. Podróż rozpoczęła się w Czechach, a trasa biegła kolejno przez Niemcy, Austrię, Liechtenstein, Szwajcarię, Francję, Luksemburg oraz Belgię i zakończyła się Holandii, po przejechaniu 1 600 kilometrów.

„Teraz, kiedy znajdujemy się w zamknięciu, swobodne podróżowanie przez wiele krajów, brzmi jak nierealny sen. Pocieszający jest jednak fakt, że elektryfikacja staje się coraz większą częścią naszej samochodowej przyszłości. Samochody, takie jak KONA Electric już ją zwiastują i chociaż większość użytkowników nie pokona tyle kilometrów co my, to udowodniliśmy, że podczas dalekich podróży obawa o rozładowanie baterii jest nieuzasadniona.” – powiedział Charlie Turner, redaktor naczelny magazynu BBC Top Gear.

 

Kona Electric

 

„Wprowadzona na rynek w 2018 roku KONA Electric wciąż jest przystępnym, wszechstronnym samochodem o zerowej emisji, łączącym praktyczność z dużym zasięgiem i dobrą wydajnością. Ostatnie zmiany zapewniły lepszą łączność oraz trójfazową wbudowaną ładowarkę, dzięki czemu całość jest jeszcze atrakcyjniejsza. Cieszymy się, że Top Gear docenił mocne strony modelu KONA Electric. Dzięki czemu wzrosła liczba wyróżnień dla tego niezwykłego samochodu.” – powiedział Andreas-Christoph Hofmann, Wiceprezes ds. Marketingu i Produktu Hyundai Motor Europe.

Przeczytaj również
Popularne