Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

DKV Mobility zbliża się do 300 tysięcy

DKV Mobility rozszerza sieć punktów ładowania aut elektrycznych, honorujących kartę paliwowo-serwisową. DKV Mobility daje obecnie dostęp do około 285 000 punktów oferujących prąd, w tym marek GreenWay, EV Plus i EV Box.

Dziś operator – obok rozwoju infrastruktury – postawił na wykorzystanie nowoczesnych technologii. Do popularnej aplikacji „DKV Mobility App", służącej do wyszukiwania tanich stacji paliw, dodał funkcje dedykowane dla samochodów na prąd. Teraz można tu wygodnie wyszukiwać punkty z energią elektryczną, jak również na bieżąco kontrolować koszty tankowań i planować trasy z uwzględnieniem takich parametrów, jak typ pojazdu i stan zużycia baterii. Do opłacania tankowań energii elektrycznej służy specjalny rodzaj karty paliwowej o nazwie DKV +CHARGE i dedykowana aplikacja.

Kolejny aspekt hi-tech to powierzenie zarządzania ofertą DKV Mobility w zakresie ładowania spółce zależnej GreenFlux, pochodzącej z Holandii. Stworzyła ona autorską platformę roamingową do zarządzania zakupami prądu do aut elektrycznych. Będzie ona oferować m. in. możliwość odrębnego rozliczania poboru energii z prywatnej sieci domowej, tak aby koszt tankowania samochodu firmowego móc zaraportować pracodawcy. 

 

Redukcja emisji dwutlenku węgla o 30%

Aspektem, który przekonuje biznes do coraz szerszego wykorzystania elektryków, jest ekologia i ułatwienia, jakie oferują dla tych aut miasta. Z idę zrównoważonej przyszłości współgra deklaracja złożona przez DKV Mobility w ramach doktryny Lead in Green – operator zakłada zmniejszenie emisji dwutlenku węgla we flotach swoich klientów o 30% do 2030 roku (w porównaniu z rokiem 2019).

I jest na to szansa, bo coraz częściej po samochody na prąd sięgają zarówno firmy zarówno małe, jak i korporacje.  Dodatkowy argument stanowi cicha praca pojazdów i prestiż ich użytkowania. Według Licznika Elektromobilności na końcu czerwca 2022 roku w naszym kraju było zarejestrowanych 50 990 osobowych i użytkowych samochodów z napędem elektrycznym. Wzrost w pierwszych pięciu miesiącach br. względem 2021 roku wyniósł 45%*. Tendencja ta prawdopodobnie się utrzyma, jednak warunkiem jest dalsza rozbudowa infrastruktury. 

 

Blisko 2000 nowych stacji ładowania w sieci DKV Mobility

Do sieci DKV Mobility dołączyły ostatnio stacje pod marką Mer Germany oraz Qwello. Mer Germany oferuje 1038 obiektów, działających na terenie Niemiec oraz Austrii.

Natomiast Qwello to monachijski operator, który prowadzi 400 obiektów, znajdujących się głównie w okolicy dużych niemieckich miast: Frankfurtu, Monachium i Hamburga. Rozpoczął się też proces podłączania kolejnych punktów ładowania Qwello w Szwecji, w okolicach Sztokholmu. „Z dostępnymi ponad 400 punktami ładowania aut, Qwello Sweden jest jednym z największych dostawców energii elektrycznej w tym rejonie." - mówi Sven Mehringer, dyrektor zarządzający ds. energii i obsługi pojazdów w DKV Mobility. "Punkty ładowania Qwello spełniają najnowocześniejsze wymagania w zakresie funkcjonalności."

 

DKV Mobility

Przeczytaj również
Popularne