Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
UTA

Kajto leje rywali

 

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak już teraz nie dali szans rywalom w kategorii WRC 2 i wygrali wszystkie odcinki specjalne pierwszej pętli. Załoga LOTOS Rally Team pokonała również duety w samochodach fabrycznych (WRC 2 Pro) i jest najszybszą wśród jadących samochodami klasy R5!

Nie zapeszajmy, ponieważ to najwolniejszy, ale także najbardziej wyniszczający rajd dla załóg i samochodów. Ważne jest unikanie przygód i "kapci". 

Dzień rozpoczął odcinek İçmeler 1, o długości 24,85 km. Kajetanowicz i Szczepaniak po wczorajszej wygranej próby po ulicach Marmaris wystartowali jako liderzy kategorii WRC 2 i dołożyli kolejne zwycięstwo oesowe, pokonując o 16,8 s duet Bulcia Wilkinson/Cretu (również Skoda Fabia R5) oraz o 39,3 s Gilla i Macnealla (Ford Fiesta R5 MK2). Na kolejnej próbie, Çetibeli 1 (38,15 km) nasz duet również pojechał bezbłędnie, finiszując z przewagą 10,2 s nad Bulacią. Trójkę tym razem uzupełnili Solberg i Minor-Petrasko (+17,0 s, Skoda Fabia R5). Czwarty z rzędu wygrany odcinek specjalny to próba Ula 1 (16,57 km), gdzie Polacy pokonali o 3,8 s Solberga i o 6,4 s Bulacię.

 Lotos Rally Team

Po czterech odcinkach Kajetanowicz i Szczepaniak mają 41,8 s przewagi nad duetem Bulacia Wilkinson/Cretu. Kolejne miejsca w czołowej piątce zajmują Solberg i Minor-Petrasko (+1:06,8 s), Bostanci/Vatansever (+3:33,0 s, Ford Fiesta R5) oraz Gill/Macneall (+3:53,1 s).

Przeczytaj również
Popularne