Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Traficar kusi we Wrocławiu

Traficar ma chrapkę na przejęcie klientów zainteresowanych carsharingiem korzystających do tej pory korzystali z usług firmy Vozilla, która wycofuje się z rynku do wiosny br. Dostawca usługi Traficar kusi klientów m.in. wprowadzeniem cennika kilometrowego.

Jadąc Traficarem z Dworca Głównego do Akademika Politechniki Wrocławskiej, klient zawsze zapłaci 7,19 zł, niezależnie od czasu spędzonego w korku – mówi Konrad Karpiński, dyrektor Traficara. Inny przykład. Załóżmy, że mieszkaniec wrocławskiej dzielnicy Zakrzów planuje zakupy w sklepie IKEA. Żeby dotrzeć do sklepu ma do przejechania 20,4 km. Niezależnie od tego, czy jego podróż potrwa 30 czy 60 minut - zapłaci tyle samo.

Przypomnijmy, że jeszcze niedawno obowiązywał cennik, w którym pobierano opłatę za kilometry przejazdu, jak też czas. Zdarzały się więc sytuacje, że użytkownicy usługi carsharingowej starali się przejeżdżać obraną trasę jak najszybciej, łamiąc przy okazji przepisy i niejednokrotnie doprowadzając do uszkodzeń pojazdów, np. felg podczas szybkiego najeżdżania na krawężniki, by szybko odstawić samochód. Po wprowadzeniu nowej taryfy liczba uszkodzeń wyraźnie spadła, a bezpieczeństwo znacząco wzrosło. Zyskała nie tylko firma, ale też wszyscy użytkownicy dróg. Obecna średnia przędkość jazdy samochodem Traficar po Wrocławiu wynosi 23 km/h.

Oto przykładowe trasy przejazdu Traficarem przez Wrocław i ich koszt:

Trasa Psie Pole-Aqua Park

 

 

 

 

 

 

 

Trasa Brochów-Leroy Merlin

 

 

 

 

 

 

PD

Przeczytaj również
Popularne