Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Tachograf – nowa usługa Cartrack Polska

Usługa tachograf pozwala w nowoczesny i zdalny sposób zarządzać ciężkim transportem krajowym i międzynarodowym, rejestrować i rozliczać czas pracy kierowcy oraz optymalizować trasy przejazdu towarów. Tachograf cyfrowy w Cartrack Polska daje możliwość w sposób kompleksowy na prowadzenie przewozów zgodnie z aktualnymi wymogami prawnymi.

Tachograf cyfrowy w firmie transportowej

Tachograf cyfrowy jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego samochodu ciężarowego. Świadczenie usług transportowych (krajowych czy międzynarodowych) bez urządzenia do rejestracji czasu pracy, przekraczania granic i ustalania diet jest niezgodne z prawem, a od 1 stycznia 2022, zgodnie z danymi ITD, jazda ze zmanipulowanym urządzeniem podlega nie tylko grzywnie, ale i grozi zatrzymaniem uprawień kierowcy na okres 3 miesięcy.

Warto dodać, że zgodnie z szacunkami Polskiego Instytutu Transportu Drogowego w Polsce swoje obowiązki służbowe w roli kierowcy zawodowego realizuje około 600 000 osób, a zgodnie z danymi  Związku Pracodawców „Transport i Logistyka”, łączna liczba osób zatrudnionych w transporcie, wliczając w to kierowców, spedycję oraz całe zaplecze biznesowe, wynosiła na początku 2022 roku ponad 750 000 osób. W naszym kraju dział nieco ponad 125 000 firm transportowych, z czego ponad 36 500 organizacji posiada licencje na międzynarodowy przewóz rzeczy i towarów dysponując taborem nieco ponad 256 000 ciężarówek.

Jesteśmy blisko branży transportowej i flotowej, cały czas rozwijając usługi w oparciu o rynkowe trendy. Tachograf stanowi odpowiedź na zapytania ze strony przewoźników, spedytorów i właścicieli biznesów logistycznych, którzy oprócz usługi e-toll, chcą korzystać w ramach jednego ekosystemu z obowiązkowego rozwiązania, jakim jest tachograf. Spełniamy obietnice i oczekiwania branży – usługa Tachograf jest kolejnym elementem systemu BIG DATA Cartrack, która umożliwia zdalne i nowoczesne prowadzenie biznesu opartego na transporcie i flocie pojazdów służbowych – komentuje Kamil Jakacki, dyrektor sprzedaży i rozwoju Cartrack Polska.

 

Tachograf cyfrowy w Cartrack Polska

Usługa Tachograf umożliwia prowadzenie kompleksowej cyfrowej dokumentacji czasu pracy kierowcy oraz pojazdu. Tachograf w Cartrack Polska, z opcjonalną kartą przedsiębiorcy, pozwala również w sposób zautomatyzowany rozliczać diety, określać dostępność kierowców i pojazdów oraz w bardzo skrupulatny sposób planować proces realizacji zleceń transportowych.

Dostępność usługi Tachograf w naszej ofercie to dowód na systematyczną realizację planu rozwoju naszych usług, wobec całego biznesu transportowego i flotowego. Dynamicznie rozwijamy nowe rozwiązania i stale doskonalimy dostępne od wielu lat na rynku systemy, które pozwalają już teraz zarządzać flotami pojazdów osobowych, dostawczych, ciężarowych i mieszanych. Tachograf jest kolejnym elementem zintegrowanej i kompleksowej oferty Cartrack, która umożliwia prowadzenie skalowalnego biznesu wspartego na flocie o dowolnej charakterystyce – zaznacza Bartłomiej Dębski, Prezes Zarządu Cartrack Polska.

Polscy przewoźnicy i przedsiębiorcy realizują obecnie 25% ciężarowych przewozów towarów na terenie Unii Europejskiej. Polskie TIRy dominują na europejskich trasach. Usługa Tachograf w Cartrack pozwala w sposób zdalny i intuicyjny zarządzać czasem pracy kierowców oraz koordynować cały międzynarodowy i krajowy transport z poziomu jednego, wygodnego panelu Klienta. Cyfrowy tachograf w Cartrack pozwala zaoszczędzić czas, a tym samym – zwiększyć konkurencyjność poprzez redukcję kosztów i poprawę efektywności procesów biznesowych.

Naszą obietnicę profesjonalnego doradztwa i wsparcia Kontrahentów realizujemy poprzez Całodobowe Biuro Obsługi Klienta, nieodpłatne i nielimitowane szkolenia produktowe w trakcie trwania kontraktu oraz ustawiczne wsparcie dedykowanego opiekuna i analityka. W wymagających czasach Cartrack Polska oferuje usługi BIG DATA do kompleksowego zarządzania flotą; usługa Tachograf to ważny krok w naszej ofensywnie produktowej. Będąc świadomym obowiązku tachografu w busach od 2026 już teraz przygotowujemy wszystkie rozwiązania i obsługę pod to, aby zawczasu dostarczyć rynkowi potrzebnych i profesjonalnych rozwiązań – dodaje Kamil Jakacki, dyrektor sprzedaży i rozwoju Cartrack Polska.

Usługa Tachograf w Cartrack to przede wszystkim korzyści wynikające z raportowania przekraczania granic, rozliczania diet kierowców, automatycznego generowania plików DDD bez dodatkowych kosztów oraz gwarancji na sprzęt i technologię przez cały okres trwania kontraktu. Ponadto, korzystny dla Klienta jest fakt, że realizację usług montażowych i serwisowych realizujemy w wybranym przez Klienta miejscu i czasie – bez ingerencji w napiętych kalendarz działań operacyjnych.

Skalowalny ekosystem usług flotowych i transportowych Cartrack Polska to również dostęp monitoringu GPS pojazdów, systemu E-Toll czy Sent GEO - a to wszystko dostępne na jednej platformie, do której zdalny dostęp spedycja, fleet manager czy właściciel firmy mają z dowolnego miejsca na świecie.

 

Cartrack Polska

Przeczytaj również
Popularne