Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Mercedes też pomaga

 

Covid-19 zmienił w diametralny sposób życia i pracy nas wszystkich. W obliczu pandemii pierwszym obowiązkiem wszystkich podmiotów społecznych i gospodarczych jest dbanie o zdrowie i życie obywateli oraz zapewnienie bezpiecznych miejsc pracy.

 

Można to osiągnąć, konieczna jest solidarność i wsparcie ludzi walczących z koronawirusem na pierwszej linii, czyli w w szpitalach, hospicjach, przychodniach czy ośrodkach pomocy i opieki nad starszymi. Mercedes-Benz dołącza do powszechnej mobilizacji ludzi i firm dobrej woli i przekazuje auta potrzebne do przewozu osób i sprzętu medycznego.
„W okresie pandemii wiele organizacji i placówek zmaga się z brakiem środków transportu, uniemożliwiającym im sprawne wykonywanie swoich działań. Mercedes-Benz Polska chce dołączyć do oddolnego wsparcia takich podmiotów, a jednocześnie wyrazić swoją wdzięczność dla tych, którzy w tym trudnym czasie nieprzerwanie działają na rzecz potrzebujących.” – mówi Wolfgang Bremm von Kleinsorgen, prezes MB Polska.
Samochody osobowe i dostwcze zostaną przekazane w ramach wsparcia placówek i organizacji, które w tym trudnym czasie prowadzą działania na rzecz walki koronawirusem. Trafią m.in. do pomocy w „Akcji Szycia Masek” Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak podkreślają Ratownicy z Legionowskiego WOPR: „Vito będzie służyło do transportu materiałów potrzebnych do wykonania środków ochrony, do odbioru gotowych maseczek od zespołów wytwarzających je wolontariuszy, a także do ich dalszego transportu do ośrodków ochrony zdrowia oraz miejsc stacjonowania służb, wspierających walkę z epidemią na terenie Warszawy i Powiatu Legionowskiego.” Kolejne auta dostawcze trafią m.in. do przewozu sprzętu medycznego dla Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy oraz transportu materiałów medycznych i sanitarnych przez agencję KHS & MED-EXTREME Karol Kaszuba.
Samochody osobowe zostaną użyte do organizacji dojazdów pracowników Hospicjum Proroka Eliasza w Michałowie, oraz przewozów środków ochrony osobistej dla placówek medycznych na Śląsku i w Małopolsce organizowanym przez Fundację Miejskie Centrum Wolontariatu z Tychów.
Poza wsparciem logistycznym, Mercedes-Benz podejmuje wiele akcji informacyjnych i instruktażowych, m.in. rozszerzył służebność kanałów społecznościowych (jak chronić siebie i bliskich w czasie pandemii), uruchomił wirtualne zwiedzania Muzeum Mercedesa w Stuttgarcie, a kolejne warsztaty #Girls Go Technology odbywają się online. Zespół AMG Petronas skonstruował respirator w zaledniwe 100h, a koncern ogłosił gotowość produkcji niezbędnego sprzętu pierwszej pomocy na drukarkach 3D.

 

 

Przeczytaj również
Popularne