Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Kto płaci więcej za OC?

Czy powszechna opinia mówiąca o tym, że kierowcy z dużych miast płacą większe składki za OC jest prawdziwa? A może jest zupełnie odwrotnie i zmotoryzowani z adresem zameldowania na wsi mają droższe polisy komunikacyjne? Tego typu informacje prześwietlili specjaliści z systemu Yanosik.
– Niemal każdy kierowca w Polsce wie, że w aplikacji Yanosik istnieje możliwość zakupu OC. W najnowszym badaniu, na podstawie anonimowych danych z aplikacji, Yanosik sprawdził jakie ceny za OC najczęściej występują  w dużych miastach, a jakie w mniejszych miejscowościach.
Czy wielkość miejscowości, w której formalnie zarejestrowany jest kierowca ma znaczenie na wysokość polisy ubezpieczenia komunikacyjnego? Okazuje się, że tak. Według danych systemu Yanosik najwięcej za OC zapłacą kierowcy z dużego miasta z liczbą mieszkańców powyżej 500 tys. W tym przypadku mediana cen za polisę ubezpieczenia komunikacyjnego wynosi 938 zł. To o ponad 280 zł więcej niż w małym mieście.

– Panująca w społeczeństwie opinia o tym, że im większe miasto, tym droższe OC ma potwierdzenie w statystykach. W danych widoczny jest jednak jeden niuans: mieszkańcy wsi zapłacą więcej za OC niż kierowcy z małego miasta do 20 tys. ludności –  analizuje Julia Rachwalska, Yanosik. 

 

Yanosik

Przeczytaj również
Popularne