Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Bolt chce poprawić bezpieczeństwo przejazdów

Bolt wdraża nowe rozwiązanie technologiczne, jakim jest weryfikacja kierowców w czasie rzeczywistym. Nowa funkcja wykorzystująca technologię sztucznej inteligencji (AI), ma na celu potwierdzenie, że pojazd jest prowadzony przez kierowcę zarejestrowanego w aplikacji.

Wdrażane właśnie przez Bolt rozwiązanie ma z jednej strony zniechęcać do podszywania się pod kierowcę, ale przede wszystkim takie działanie uniemożliwić. W praktyce, kierowcy będą proszeni o zrobienie sobie zdjęcia, które po porównaniu z prawem jazdy, będzie przechodziło autoryzację systemu i pozwalało dalej kierowcy korzystać z aplikacji Bolt.

Jeśli automatyczna autoryzacja nie powiedzie się, weryfikacją kierowcy zajmie się  członek specjalnego zespołu. W przypadku potwierdzenia nieprawidłowości, konto kierowcy zostaje zablokowane.

- Wdrażana aktualnie przez nas funkcja weryfikacji kierowców w czasie rzeczywistym to kolejny krok Bollt w uczynieniu przejazdów za pośrednictwem naszej aplikacji jeszcze bardziej komfortowymi i bezpiecznymi. Bezpieczeństwo użytkowników aplikacji Bolt to dla nas priorytet i dlatego na bieżąco ewaluujemy wprowadzane rozwiązania, procesy i usprawnienia technologiczne - mówi Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce.

W maju Bolt jako pierwsza platforma w Polsce wprowadziła obowiązkowe szkolenia dla kierowców, z zasad obowiązujących podczas przejazdów, opracowane we współpracy z fundacją Feminoteka. Szkolenie dostępne jest w pięciu językach. Jednocześnie firma opublikowała zasady poprawnego zachowania, obowiązujące wszystkich korzystających z aplikacji pasażerów i kierowców, zebrane w dokumencie Standardy Społeczności Bolt. Ich nieprzestrzeganie może skutkować m.in zablokowaniem dostępu do aplikacji. 

 

Bolt / PD

Przeczytaj również
Popularne